Nie masz klimatyzacji w samochodzie? Nic straconego! Zobacz jak łatwo poradzić sobie z upałem!

Klimatyzacja to absolutne „must have” dla większości kierowców podczas upalnych dni. Mimo tego wielu z nas nie ma możliwości z niej skorzystania (zwłaszcza w starszych autach). Jak ją skutecznie zastąpić? Poznaj sposoby na radzenie sobie w upalne dni bez pomocy klimatyzacji!

Nie masz klimatyzacji w samochodzie? Nic straconego! Zobacz jak łatwo poradzić sobie z upałem!
Podaj dalej

Klimatyzacja w samochodzie – jak sobie bez niej poradzić?

ustawienia klimatyzacja powietrze

Z brakiem klimatyzacji zmagają się przede wszystkim posiadacze starszych aut lub tych nowszych, w których nie mamy czasu na jej naprawę. W trasie łatwo ją zastąpić po prostu otwartym oknem, choć jest to kłopotliwe, zwłaszcza na autostradzie z powodu hałasu. Jak możemy sobie poradzić z upałami?

Możemy na przykład kupić sobie maty przeciwsłoneczne, które warto kłaść na przedniej szybie. Dzięki temu nasze auto nie będzie się tak nagrzewać i powinniśmy nie czuć tak bardzo upałów w letnie dni. Uchylanie okien również jest dobrą opcją, jednak nie warto z tym przesadzać, bo tak jak pisaliśmy powyżej, hałas np. na autostradzie przy otwartym oknie potrafi być nie do zniesienia.

Musimy sobie jakoś radzić…

klimatyzacja wnetrze samochodu

Idealną opcją byłoby posiadanie szyberdachu. To rozwiązałoby praktycznie wszystkie problemy podczas jazdy w upalne dni. Wiadomo jednak, że nie jest to popularne rozwiązanie w wielu samochodach, dlatego też w przypadku braku klimatyzacji jesteśmy zdani praktycznie na otwieranie okien i inne „patenty”, które poprawią nasz komfort podróżowania w słoneczne dni.

Przeczytaj również