Na tych stacjach benzynowych absolutnie nie tankuj! Są wyniki najnowszego raportu dot. jakości paliw [LISTA]

Na tych stacjach benzynowych absolutnie nie tankuj! Są wyniki najnowszego raportu dot. jakości paliw [LISTA]

stacja benzynowa

Podaj dalej

Na polskich stacjach benzynowych UOKiK od 18 stycznia do 30 czerwca bieżącego roku przeprowadził aż 871 kontroli. Wiemy już na ilu stacjach wykryto pewne nieprawidłowości, jeśli chodzi o jakość paliwa. My już znamy wyniki tego raportu, dlatego zobaczcie, na jakich stacjach pod żadnym pozorem nie polecamy wam tankować! Czy któraś z tych stacji znajduje się w obrębie waszego miejsca zamieszkania? Jeśli tak, to współczujemy!

Na tych stacjach lepiej nie tankować! Wykryto tam nieprawidłowości!

paliwo-przyszlosci-rewolucja-na-stacjach

Nieprawidłowości zostały wykryte jedynie w 0,34 proc. skontrolowanych przypadków, co z pewnością cieszy. Dobrze, że czasy, kiedy chrzczone paliwo było na porządku dziennym trochę już minęły. Mimo tego nadal i tak znalazły się stacje, na których zauważono pewne odstępstwa do normy. Na jakich stacjach nie warto tankować? Listę tych stacji prezentujemy poniżej:

Pierwszy przypadek – Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „KAMA Kowalski”Antoni Piotr Kowalski (part. BP), Skępe, ul. Warszawska 1 (woj. kujawsko-pomorskie): benzyna, zawyżony parametr całkowitej zawartości organicznie związanego tlenu.
Drugi przypadek – Bogdan Nesterowicz NESTAR BOGDAN NESTEROWICZ, Brzeg, ul. Chocimska (woj. opolskie): olej napędowy, zaniżony parametr temperatury zapłonu. W badaniu powtórnym próbka w normie.
Trzeci przypadek – Zbigniew Legutko FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ZBIGNIEW LEGUTKO, Chełmża, ul. Dworcowa 26A (woj. kujawsko-pomorskie): olej napędowy, zbyt niska stabilność oksydacyjna.

Stacje benzynowe nie sprzedają już chrzczonego paliwa. Choć zdarzają się wyjątki

Na stacjach paliw zabraknie benzyny i Diesla
fot. freepik.com

Pamiętajcie, że tankowanie na stacjach, na których oferowane jest niewłaściwe paliwo grozi poważnymi konsekwencjami. Warto zatem korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i renomowanych obiektów. W przeciwnym razie możemy narazić się na nieprzyjemności, a tego raczej każdy z was wolałby na swojej drodze uniknąć. Stacje benzynowe mają obowiązek oferować mam sprawdzone i wysokiej jakości paliwo – miejcie to na uwadze!

źródło: UOKiK

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News