Myjnia automatyczna może zniszczyć twój lakier! Zobacz czego unikać podczas mycia auta!

Myjnia automatyczna jest w stanie wyczyścić nasze samochody w bardzo szybki sposób. Wielu kierowców dzięki temu bardzo chętnie regularnie z niej korzysta. Czy jednak mycie na myjni automatycznej jest bezpieczne? No, lekko byśmy się z tym kłócili. Według wielu ekspertów częste wizyty na myjni automatycznej prowadzą do zniszczenia lakieru…

mycie samochodu
Podaj dalej

Myjnia automatyczna może totalnie zniszczyć lakier w twoim samochodzie! Lepiej z niej nie korzystaj!

automatyczna myjnia samochodowa

Na stacji benzynowej wielu kierowców dostaje często dostęp do myjni automatycznej za darmo lub po prostu uzyskuje go dzięki punktom zbieranym za tankowanie. Cały zabieg mycia samochodu trwa tam zazwyczaj maksymalnie kilka minut, a my dzięki temu wyjeżdżamy ze stacji z czystym i pięknie umytym samochodem. Niestety, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jakie konsekwencje mogą mieć takie wizyty.

Szczotki, które są używane na myjniach automatycznych bardzo rzadko są myte przez pracowników stacji. Wszystko po to, aby można było z nich długo korzystać, niewielkim nakładem sił. Przez to nasz lakier jest bardzo zagrożony – często na jego powierzchni pojawiają się ryski, z powodu używania tego rodzaju szczotek. Im częściej korzystacie z usług myjni automatycznej, tym więcej rysek może pojawić się na waszym pojeździe.

Myjnia automatyczna często robi więcej szkód niż pożytku

automatyczna myjnia samochodowa

Z powodu rys na lakierze potem możecie mieć spore problemy ze sprzedaniem swojego auta w uczciwej cenie. Oczywiście, rysy można łatwo usunąć, jednak kosztuje to kilkaset złotych, a tego raczej każdy z was wolałby uniknąć. Polerowanie to koszt około 700-800 złotych. Lepiej chyba zatem zainwestować w porządne środki czystości i samemu sobie myć samochód, by być pewnym, że nic się nie uszkodzi? A wy co o tym sądzicie? W jaki sposób myjecie swoje samochody? Wolicie standardowe mycie w garażu czy też udajecie się na myjnię automatyczną? Jak opiszecie swoje doświadczenia? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

Przeczytaj również