Ministerstwo chce kolejnych dużych zmian w przepisach. Kierowcy, czekają was trudne czasy!

Ministerstwo chce kolejnych dużych zmian w przepisach. Kierowcy, czekają was trudne czasy!

przepisy punkty karne

Podaj dalej

W ostatnim czasie dużo słyszeliśmy o zmianach w taryfikatorze mandatów, który od początku tego roku poszedł mocno do góry. Wiele wskazuje jednak na to, że to nie koniec zmian w tej kwestii i kierowcy powinni pomału szykować się na kolejną rewolucję w przepisach ruchu drogowego. W ostatnim czasie w ministerstwie pojawiła się bowiem kolejna propozycja zmian kodeksu drogowego. Jakie zmiany mogą zostać wprowadzone? Jakie pomysły są dyskutowane? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Ministerstwo wprowadzi nowe zmiany w przepisach ruchu drogowego? Wiele na to wskazuje, a przynajmniej takie pomysły padają

Pełnomocnik ministra infrastruktury ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i rowerowego – Marek Dworak zapowiedział duże zmiany w przepisach. Jedna ze zmian ma dotyczyć kwestii jazdy po rondach. W pomyśle zaproponowano, aby zjeżdżać z klasycznego ronda zawsze z prawego pasa i wówczas używać prawego kierunkowskazu, po tym jak będziemy opuszczać rondo. A to nie jedyna zmiana, która jest aktualnie dyskutowana przez osoby rządzące.

Wśród propozycji zmian w kodeksie drogowym pojawił się również postulat, na mocy którego dzieci miałyby jeździć w kasku rowerowym, natomiast rowerzyści mogliby otrzymać ustawowy zakaz wjazdu przed samochód, który nadjeżdżałby w okolicy przejazdów rowerowych. Póki co żaden z tych przepisów nie jest jednak na tyle pewny, że z pełną świadomością można powiedzieć, że znajdzie się w kodeksie drogowym. Jak na razie są to luźne propozycje, które niekoniecznie muszą zostać finalnie zaakceptowane. To okaże się w niedalekiej przyszłości.

Co sądzicie o tych zmianach, uważacie, że ich wprowadzenie jest absolutnie konieczne i niezbędne? Dajcie nam znać!

przepisy policja kontrola

Co sądzicie o tych ewentualnych zmianach? Uważacie, że są konieczne, czy też waszym zdaniem jest to zupełnie niepotrzebne? Znając życie – ile ludzi, tyle opinii, ale czekamy na wasze zdanie w komentarzach. Ciekawe, czy finalnie ministerstwo wprowadzi te wszystkie zmiany, jednak jedno jest pewne – kierowcy muszą w najbliższym czasie przyszykować się na kolejną rewolucję i kolejne zmiany w przepisach, do których trzeba będzie się po prostu przyzwyczaić i się do nich stosować. Takie już jest życie, no cóż…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News