Masz ten silnik w swojej Skodzie? Szykuj się na duże wydatki!

W Polsce nie brakuje fanów Skody, którzy ze względu na niezawodność tej marki, bardzo często decydują się na zakup tego samochodu. Największą trudnością jest jednak wybór odpowiedniego silnika, ponieważ chyba nikt z nas nie chciałby trafić na przysłowiowego „bubla”. Które silniki Skody są najgorsze i pod żadnym pozorem nie warto ich kupować? Śpieszymy z tłumaczeniem.

skoda-skoda-skoda-logo
Podaj dalej

Skoda Octavia II to Twój ulubiony samochód? Uważaj na te silniki!

ŠKODA Rapid

Jeśli chodzi o najlepsze silniki Skody Octavii, to nie ma pod tym względem większego problemu – kierowcy cenią sobie zwłaszcza 1.6 benzynowy 8-zaworowy, który świetnie współpracuje z LPG. Polecamy także zakup silnika 1.9 TDI, który cechuje się niskim spalaniem oraz łatwością napraw w przypadku jakiejś usterki.

Przejdźmy jednak do najgorszych silników, bo na tym chcemy się skupić w naszym artykule. Nie polecamy przede wszystkim 1.8 TSI i 2.0 TSI, które charakteryzują się bardzo wysokim spalaniem oleju. Kupując ten silnik możesz być pewny, że prędzej czy później czeka Cię remont silnika, co jak zapewne się domyślasz – do najtańszych nie należy.

Lepiej wybrać mądrze

Nie polecamy również silnika 2.0 TDI PD, ponieważ posiadacze tej jednostki bardzo często skarżą się na pękanie głowicy i wycieranie się zębatki napędy pompy oleju. Sytuacja ta dzieje się w wersji z pompowtryskiwaczami. Podobna sytuacja ma miejsce z silnikiem 1,6 FSI, który po jakimś czasie ma problem z równą i harmonijną pracą. A przecież zależy nam chyba na wyborze najlepszej dla siebie opcji, do której nie będziemy dopłacać, prawda?

Przeczytaj również