Masz "lewe" tablice rejestracyjne? Od teraz możesz za to trafić do więzienia!

Masz "lewe" tablice rejestracyjne? Od teraz możesz za to trafić do więzienia!

tablice rejestracyjne

Podaj dalej

Temat lewych tablic rejestracyjnych jest przerabiany w mediach i nie tylko od dłuższego czasu. Politycy postanowili wreszcie „wziąć” się za ten temat i został przygotowany już dokładny projekt ustawy, na mocy której za posiadanie fałszywych tablic rejestracyjnych będzie groziła kara więzienia. Jak dokładnie ma to wyglądać i jak dokładnie brzmi projekt ustawy? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Korzystasz z fałszywych tablic rejestracyjnych? Uważaj, bo możesz trafić za to do więzienia!

Tablice rejestracjyjne samochodu

Dotychczas kierowcy za posiadanie fałszywych tablic rejestracyjnych byli karani jedynie grzywną, ponieważ sam ten proceder był klasyfikowany jako wykroczenie. Aktualnie podrobioną tablice rejestracyjną można pozyskać w bardzo łatwy sposób, co często wykorzystują oszuści do swoich niecnych planów. Politycy postanowili dać temu kres i przygotowali specjalny projekt ustawy, który ma „chronić” przed tym procederem i karać oszustów.

Według projektu ustawy osoby, które będą korzystały z fałszywych lub nieprzypisanych do danego samochodu tablic rejestracyjnych będą zagrożeni karą więzienia. Po wprowadzeniu projektu ustawy, który został już przygotowany, za używanie fałszywych tablic rejestracyjnych będzie groziła kara więzienia od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Dzięki temu osoby, które używają fałszywe tablice chociażby do kradzieży paliwa nie będą już takie „bezkarne” i będą im groziły znacznie większe konsekwencje.

Projekt ustawy zniechęci oszustów do korzystania z „lewych” tablic? Pożyjemy, zobaczymy…

tablica rejestracyjna

Mimo tego projekt ustawy w dalszym ciągu nie rozwiąże kilku innych problemów, z którymi zmagamy się od lat. Mowa tutaj chociażby o nieczytelnej lub zabrudzonej tablicy rejestracyjnej. Nowa ustawa nie przewiduje zmian w przepisach w tym aspekcie i w dalszym ciągu kierowcy, którzy będą mieli zabrudzone tablice rejestracyjne na drogach, będą karani tylko i wyłącznie mandatem w wysokości maksymalnie 500 złotych. Mimo wszystko projekt zmian i tak trzeba ocenić pozytywnie. Miejmy nadzieję, że nowe przepisy skutecznie zniechęcą oszustów do korzystania z fejkowych tablic.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News