Lexus TX stworzony specjalnie dla graczy. Producent samochodów stworzył niecodzienny projekt z Razerem 

Świat gamingu po raz kolejny wkracza do motoryzacji. Razer wspólnie z amerykańskim oddziałem Lexusa, przerobili całkiem nowego i popularnego w Stanach Zjednoczonych Lexus TX. Mówimy tu o luksusowym SUV-ie, który został wyposażony w szereg ekranów, stanowiskami dla graczy oraz wewnętrznym i zewnętrznym pakietem oświetlenia LED. Niecodzienny samochód został przedstawiony podczas 2023 Esport Awards Show, które odbyło się w Las Vegach. Jakie nowinki przyniosła niespodziewana współpraca obu marek?

Lexus NX 350h / wnętrze
Podaj dalej

Model stworzony specjalnie dla graczy

Takiej współpracy raczej mało kto się spodziewał. Amerykański oddział marki Lexus, we współpracy z gigantem gamingowym Razer, stworzył mobilne studio gamingowe na bazie modelu TX 500h. Po raz pierwszy o samochodzie mogliśmy usłyszeć podczas 2023 Esports Awards Show, które odbyło się w Las Vegas. 

Razer Lexus TX wyróżnia się czarną okleiną z charakterystycznym wzorem na tylnej części, specjalnymi nakładkami progowymi oraz świetlnymi listwami w jaskrawozielonym kolorze. Biegnie on wzdłuż progów, przedniego zderzaka, na grillu, relingach dachowych, słupkach C i lusterkach. Logotyp motoryzacyjnego producenta został utrzymany natomiast w kolorze czarnym. 

„Razer Lexus TX to coś więcej niż tylko stylistyczne zmiany. W tym przestronnym wnętrzu umieściliśmy prawdziwe gamingowe kombajny. Drugi i trzeci rząd siedzeń zostały zastąpione przez nasze fotele dla graczy. To dla nas zaszczyt, że wzięliśmy udział w takim projekcie” – powiedział Bob Picunko, dyrektor marketingu w Razer.

Jakim pojazdem jest Lexus TX? 

Lexus-NX-SUV-test-spalania
fot. Lexus

Nowy model Lexusa TX to obszerny SUV, stworzony z myślą o rynku amerykańskim, który obecnie nie jest dostępny w Polsce. Oferuje sześć lub siedem miejsc w zależności od wybranej wersji wyposażenia. W przypadku wersji gamingowej usunięto drugi i trzeci rząd siedzeń, przekształcając bagażnik na potrzeby potężnych stacji gamingowych. W środku umieszczono cztery profesjonalne fotele dla graczy, przy przednich fotelach zamontowano ekrany, dodano podstawki pod klawiatury i myszki, oraz duży ekran centralny. Wszystkie te modyfikacje czynią wersję Razer Lexus TX idealnym środowiskiem dla pasjonatów gier. 

„Razem z Razer chcieliśmy stworzyć unikalny projekt, który pokaże nasze zaangażowanie w środowisko gamingowe, z którym dzielimy pasję do innowacji i nowoczesnych technologii. Od projektu do montażu ostatnich elementów ten projekt to świetny przykład na to, jak połączyć luksus z gamingiem” – powiedział Vinay Shahani, wiceprezes ds. marketingu Lexusa w USA.

Musimy podkreślić, że Razer Lexus TX to pojazd prototypowy, które nie spełnia warunków poruszania się po drogach publicznych. 

Przeczytaj również