Lamborghini bije rekordy sprzedaży! Te liczby to po prostu jakiś kosmos

Lamborghini w ostatnich dniach pochwaliło się swoimi wynikami z ostatnich dziewięciu miesięcy bieżącego roku. Marka ma powody do zadowolenia. W porównaniu z rokiem 2020, Lamborghini dostarczyło bowiem o 23 proc. więcej pojazdów niż w roku ubiegłym. Jak widać da się zatem notować dobre rezultaty nawet podczas tych trudnych aktualnie dla nas wszystkich czasów.

Lamborghini bije rekordy sprzedaży! Te liczby to po prostu jakiś kosmos
Podaj dalej

Lamborghini w ostatnich dniach pochwaliło się swoimi wynikami. Rekordy w dalszym ciągu są śrubowane

lamborghini-aventador-ultimae
foto: Lamborghini

Do klientów w tym roku dostarczono aż 6092 sztuk nowych samochodów. W porównaniu do ubiegłego roku jest to wzrost o 23 procent. W porównaniu do tego samego okresu z roku 2019 roku, wzrost wynosi o 6 procent. Marka zatem bieżący rok wykorzystuje maksymalnie jak tylko potrafi, notując kolejne rekordy sprzedażowe. Lamborghini co ciekawe w najbliższym czasie nastawia się na zanotowanie kolejnych rekordów sprzedażowych.

Prezes marki Stephan Winkelmann w rozmowie z mediami podkreśla, że jego zdaniem marka utrzymuje swoją silną pozycję szczególnie dzięki kilku modelom. Mowa tutaj o modelach V10, V12 oraz super suvie, modelu Urus. To głównie te modele miały wpływ na tak świetne wyniki jakie zanotowało Lamborghini w bieżącym roku. Poniżej przedstawimy wam jeszcze, jak to wygląda, jeśli chodzi o suche liczby.

Urus króluje, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy. Europa i Bliski Wschód kochają Lamborghini

foto.www.caesar.ne.jp

Najwięcej sprzedano egzemplarzy Urusa, który w tym roku trafił już do 4085 kierowców. Drugie miejsce w rankingu przypadło Huracanowi, który został zakupiony 2136-krotnie. Trzecie miejsce przypadło z kolei Aventadorowi – ten model sprzedano 681 razy. Samochody wyprodukowane przez markę Lamborghini są najbardziej popularne w Europie i na Bliskim Wschodzie, gdzie sprzedaż była wprost rekordowa.

Przeczytaj również