Które paliwo drożeje aktualnie najszybciej? Tego się nie spodziewaliście!

Które paliwo drożeje aktualnie najszybciej? Tego się nie spodziewaliście!

tankowanie paliwa

Podaj dalej

Ceny paliwa niezmiennie od kilkunastu tygodni cały czas idą do góry. Już można powiedzieć, że nawet się trochę do tego przyzwyczailiśmy. Podwyżki nie robią już na nas takiego wrażenia i nawet niektórzy z nas już nie zastanawiają się, kiedy nadejdą lepsze czasy, bo na te próżno czekać. Które paliwo drożeje jednak najszybciej, jeśli spojrzymy na ostatnie tygodnie? Tego się nie spodziewaliście!

Które paliwo drożeje najszybciej? Tego się nie spodziewaliście. Przecież to rozbój w biały dzień. Masakra jakaś

nowe paliwo E10
( foto : Getty Images/ Naomi Baker)

Jak na razie najczęściej do góry idą ceny paliwa typu diesel. Diesel od początku roku drożeje cały czas o kilka groszy i póki co nic nie zapowiada się na to, aby miały miejsce jakieś obniżki cen tego typu paliwa. W ostatnich kilku dniach jego cena wzrosła prawie o 10 groszy. Teraz średnio za to paliwo płaci się około 5,61 zł za litr, ale oczywiście na terenie naszego kraju są stacje, gdzie kosztuje on jeszcze nieco więcej.

Benzyna Pb95 kosztuje o 3 grosze więcej niż przed tygodniem. Aktualnie jej średnia cena wynosi 5,82 zł, co jest rezultatem gorszym o 7 groszy od rekordowych cen, jeśli chodzi o historyczne statystyki prowadzone przez analityków serwisu E-Petrol. Pb98 w dalszym ciągu także trzyma swój wysoki poziom, który wynosi 5,99 zł za litr. Jest to już więc tylko o krok od przekroczenia magicznej bariery 6 złotych za litr tankowanego paliwa. Jakaś masakra. No ale co poradzimy.

Jak to wygląda jeśli chodzi o dane województwa? Niestety, nie najlepiej. Zobaczcie zestawienie

paliwo diesel benzyna

A jak to wygląda, jeśli chodzi o województwa? Gdzie zatankujemy najtaniej, a gdzie najdrożej? Najtańsza benzyna i LPG są w Wielkopolsce. Tam za benzynę płaci się zależnie od jej rodzaju 5,72 i 5,95 zł za litr. Jeśli chodzi o LPG, to gaz kosztuje tam około 2,75 zł za litr. Diesel najtańszy jest w lubuskim, gdzie za litr tego paliwa płacą kierowcy około 5,50 zł za litr. Oczywiście w dalszym ciągu są to kosmiczne ceny, ale jednak najniższe, jeśli chodzi o te notowania. Najdroższa benzyna i diesel są na Opolszczyźnie i Podlasiu. LPG najdroższe z kolei jest w Małopolsce. Jak sami zatem widzicie sytuacja jest ciężka. Pozostaje po prostu czekać na lepsze czasy. Tylko kiedy one nadejdą? Oto jest pytanie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News