Klimatyzacja w samochodzie - jak jej poprawnie używać? Poznaj ten świetny sposób!

Klimatyzacja w samochodzie, zwłaszcza latem, to rzecz konieczna praktycznie dla wszystkich kierowców. Co ciekawe wielu z nas nie potrafi jednak z niej prawidłowo korzystać. Przedstawiamy wam kilka zasad, które ułatwią wam korzystanie z tej funkcji. Uchronią one was również z pewnością przed chorobą czy przeziębieniem.

klimatyzacja mandat kierowcy
Podaj dalej

Klimatyzacja w samochodzie – jak jej poprawnie używać?

klimatyzacja samochod czynnik

Klimatyzację głównie używamy latem, dlatego też w znacznym stopniu właśnie na tym okresie czasu się skupimy w tym artykule. Warto pamiętać, aby „klimy” nie włączać od razu po tym, jak wsiądziemy do auta. W środku nagrzanego samochodu temperatura może wynosić nawet 60 stopni Celsjusza, co może pogorszyć samopoczucie kierowcy i pasażerów. Najlepiej po wejściu do auta otworzyć na kilka minut szyby, a dopiero potem zimny nawiew. W ten sposób nie wprowadzicie szoku termicznego dla swojego organizmu.

Oprócz tego warto pamiętać o tym, iż nagłe włączenie klimatyzacji wcale nam nie pomoże. Jedynie może doprowadzić do mocnego bólu głowy. Często o tym zapominamy i zwalamy to na inne okoliczności, jednak tak, to prawda – to często właśnie zbyt gwałtowne włączenie klimatyzacji może doprowadzić do naszego złego samopoczucia.

Pamiętaj o dezynfekcji!

klimatyzacja zimne powietrze

Pamiętajcie również o regularnej dezynfekcji filtrów oraz klimatyzacji. Jeśli czujecie, że zapach po włączeniu „klimy” nie należy do najprzyjemniejszych, jak najszybciej udajcie się do mechanika. Serwis klimatyzacji wykonywany raz w roku wiele nas nie będzie kosztował, a dzięki temu będziecie pewni, że cały układ klimatyzacyjny jest sprawny i nie będziecie musieli się o niego martwić.

Przeczytaj również