Kierowcy udają się na stacje paliw nie tylko po benzynę. Zaskakujące wyniki nowego raportu

Kierowcy udają się na stacje paliw nie tylko po benzynę. Zaskakujące wyniki nowego raportu

Stacja paliw Avia

Podaj dalej

Sklepy działające na terenie stacji benzynowych w ostatnim czasie mogą się cieszyć z naprawdę dobrego utargu. „Rzeczpospolita” poinformowała, że sklepy działające na terenie stacji benzynowych w Polsce generują już ponad 12 miliardów złotych obrotów! Jak widać, kierowcy udają się zatem na stacje nie tylko po paliwo, ale też w celu zrobienia drobnych zakupów.

Kierowcy tlumnie udają się na stacje paliw nie tylko po benzynę. Poznaliśmy wyniki najnowszych badań

stacja paliwa tankowanie
fot. freepik.pl

Stacje paliw nie będą miały szans w przyszłości stworzyć równej walki z dyskontami – to oczywiste i nie trzeba nawet nikogo co do tego przekonywać. Pozycja sklepów znajdujących się przy stacjach jest jednak z roku na rok coraz mocniejsza, o czym świadczą najnowsze dane przedstawione przez „Rzeczpospolitą”.

„Obroty rosną w przeciwieństwie do przychodów tradycyjnych sklepów, które z roku na rok spadają. W tym roku stacje, przy znacznie mniejszej liczebności, wygenerują już ok. połowę sprzedaży wypracowanej przez ok. 50 tys. tradycyjnych sklepików – wynika z danych Euromonitor International” – informuje „Rzeczpospolita” w swoim piątkowym wydaniu.

90 procent badanych kierowców podczas wizyty na stacji kupuje produkty z oferty pozapaliwowej

podatek ceny paliwa stacja paliw
fot. freepik

Widać zatem, że współpraca stacji paliw ze znanymi markami tradycyjnego handlu przynosi wymierne efekty. Z badań wynika bowiem, że niemal 90 procent ankietowanych podczas zakupów na stacji kupuje produkty z oferty pozapaliwowej. Widać zatem, że interes się kręci, a stacje są dla kierowców czymś więcej niż tylko miejscem do zatankowania swoich samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News