Kierowcy, musicie bardzo uważać! Dostałeś mandat? Stracisz zniżki w OC! Co w takiej sytuacji?!

Kierowcy, musicie bardzo uważać! Dostałeś mandat? Stracisz zniżki w OC! Co w takiej sytuacji?!

Podaj dalej

Uwaga, kierowcy! Nadchodzą spore zmiany, jeśli chodzi o mandaty i konsekwencje, jakie po ich otrzymaniu ponosimy. Od teraz firmy ubezpieczeniowe postanowiły wprowadzić zasadę na mocy której, gdy otrzymamy mandat, stracimy zniżki w OC! O co w tym wszystkim chodzi? Już tłumaczymy!

Dostałeś mandat? Stracisz zniżki w OC!

mandat karny policja

Andrzej Duda podpisał w ostatnim czasie ostateczną wersję ustawy o ubezpieczeniach powszechnych. Nowe prawo umożliwia firmom ubezpieczeniowym możliwość różnicowania cen polis OC w zależności od tego, jak „sprawuje” się na drodze właściciel pojazdu.

Przy wycenach polis obowiązkowego ubezpieczenia OC firmy ubezpieczeniowe będą brały teraz pod uwagę historię mandatów, jakie otrzymał właściciel danego pojazdu w ciągu ostatniego roku.

Jak to w ogóle działa?

Policja kontrola drogowa Policji, Policjant wypisuje kierowcy mandat karny ;

Jak będzie działał nowy system? Jak poinformowała Interia za każdy mandat karny będziemy tracić 10 proc. zniżek z tytułu ubezpieczenia OC pojazdu. W przypadku gdy kierowca nie wypracował żadnych zniżek, otrzymanie mandatu będzie oznaczało 10 proc. zwyżkę w stosunku do podstawowej ceny polisy. Pięć mandatów może zatem zaprzepaścić wszystkie wypracowane przez lata zniżki!

Co ciekawe do bazy danych nie będą trafiały wykroczenia zarejestrowane przez fotoradary. Nowe prawo ma zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych wypadków. Coś czujemy, że my jednak sporo możemy odczuć to po naszych kieszeniach. Musimy bardziej uważać… Dajcie znać, co wy o tym sądzicie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News