Kierowco, nie masz ważnego OC? Możesz nawet trafić do więzienia! Musisz uważać [LISTA KRAJÓW]

W niektórych krajach kierowcy, którzy nie posiadają ubezpieczenia OC narażają się na bardzo poważne konsekwencje. Mówimy tutaj bowiem nawet o możliwej karze pozbawienia wolności! Zobacz gdzie lepiej uważać i mieć się na baczności, aby nie zostać ukaranym ogromną karą.

kara za jazdę bez oc
Podaj dalej

Nie masz ubezpieczenia OC? Możesz trafić do więzienia!

W Polsce w przypadku braku ubezpieczenia kierowcy ciężarówek płacą karę około 1880 euro. Posiadacze osobówek z kolei narażają się w takim przypadku na stratę 1250 euro. W innych krajach kary są jednak o wiele bardziej drastyczne – w Belgii np. można trafić nawet z tego powodu na 6 miesięcy więzienia oraz zapłacić niespełna 8 tysięcy euro. W przypadku braku ubezpieczenia w takich krajach jak Bułgaria, Austria, Chorwacja czy Cypr, jak informuje Interia, możemy zapłacić karę od 5 do 7 tysięcy euro.

– Zmotoryzowani wybierający się autem za granicę koniecznie powinni sprawdzić, czy mają ważne OC. Kary za brak polisy są w niektórych krajach wielokrotnie wyższe niż w Polsce. W kilku państwach za to wykroczenie grozi nawet konfiskata pojazdu lub więzienie – mówi prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczyciel Komunikacyjnych, Mariusz Wichtowski, cytowany przez Interię.

W tych krajach musicie uważać!

Kara pozbawienia wolności za brak OC może was spotkać w takich krajach jak Belgia, Grecja, Cypr, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Malta, Serbia i Szwajcaria. Warto więc zatem zwrócić na to uwagę przed ewentualną podróżą samochodem w tamte rejony, bowiem chyba nikt z nas z powodu swojej niewiedzy, nie chciałby trafić do więzienia…

Przeczytaj również