Kierowco, narzekasz na wysokie spalanie? Ten trik pozwoli Ci je zmniejszyć o ponad połowę!

Paliwo w ostatnim czasie nie jest zbyt tanie, dlatego też wielu kierowców stawia na oszczędności. Jak jednak zmniejszyć spalanie, kiedy zawsze słynęliśmy z ostrej, agresywnej jazdy? Mamy na to sposób – poznaj trzy nasze proste triki, które zmniejszą zużycie paliwa w Twoim samochodzie.

diesel spalanie olej
Podaj dalej

Wysokie spalanie to Twój problem? Poznaj nasze triki!

Przede wszystkim, aby obniżyć spalanie warto przewidywać rozwój sytuacji na drodze. Kiedy widzisz, że zbliżasz się do świateł, zwolnij nieco, ściągnij nogę z gazu. W takiej sytuacji silnik zużyje mniej paliwa, a Ty wytracisz prędkość ekonomicznie bez niepotrzebnego zużywania klocków hamulcowych.

Kolejnym trafnym sposobem na zmniejszenie spalania jest właściwe napompowanie opon. Wielu kierowców totalnie o tym zapomina, a to również ma ogromny wpływ na poziom spalania. Ciśnienie musi być zgodne z zaleceniami producenta. Odstępstwo od tego nawet o 0,1 czy też 0,2 bara może wpłynąć na większe spalanie. Pamiętaj o tym i na bieżąco to kontroluj!

Pamiętaj o tym zwłaszcza latem!

klimatyzacja samochod czynnik

Na koniec porada, która przyda Ci się zwłaszcza latem. Mianowicie, z umiarem korzystaj z klimatyzacji. Wiemy, że jest o to trudno zwłaszcza podczas upałów, jednak w niektórych modelach „klima” powoduje o wiele większe zużycie paliwa. Jeśli nie ma potrzeby, nie włączaj jej, chyba, że chcesz w dalszym ciągu przepłacać za paliwo.

To takie trzy proste triki, które pomogą Ci na sam początek walki ze spalaniem. Oprócz tego pamiętaj też, aby nie wozić w bagażniku zbędnych rzeczy oraz dbaj o stan techniczny pojazdu i unikaj niepotrzebnej pracy silnika. Zobaczysz, efekty przyjdą same szybciej niż myślisz!

Przeczytaj również