Kierowco, masz samochód z instalacją LPG? W tych miejscach absolutnie nie tankuj!

Kierowco, masz samochód z instalacją LPG? W tych miejscach absolutnie nie tankuj!

Podaj dalej

Kierowcy w dalszym ciągu czekają na upragnioną stabilizacje cen paliw na stacjach benzynowych. Spore powody do narzekania mają również kierowcy aut z instalacją LPG, bowiem cena gazu w ostatnich czasach również sporo wzrosła.

Ceny za LPG cały czas rosną

lpg ceny paliw

Ogólnopolska średnia cena autogazu, jak poinformował serwis E-Petrol.pl, wynosi aktualnie 2,59 zł za litr. Jest to podwyżka o 3 grosze w porównaniu do poprzedniego notowania. Autogaz tym samym zanotował najmniejsze podwyżki spośród wszystkich innych rodzajów paliwa, ale mimo wszystko kierowcy i tak nie mają zbyt wielu powodów do optymizmu.

Wszyscy przecież doskonale pamiętamy jak jeszcze przed pandemią ceny za gaz były prawie o 60 groszy tańsze. Gdzie jest najtaniej, jeśli chodzi o LPG? Otóż na Wielkopolsce, gdzie za gaz zapłacimy 2,52 zł za litr. Całkiem przyjemna cena, jeśli weźmiemy pod uwagę inne regiony.

Gdzie jest najdrożej?

Tankowanie LPG

Gdzie jest najdrożej? Otóż najwyższe ceny zarejestrowano na Kujawach i Pomorzu. LPG jednak zdecydowanie najdroższe jest na Podlasiu, gdzie litr tego paliwa kosztuje aż 2,64 zł. Taka sama średnia cena autogazu obowiązuje również na Pomorzu i w Małopolsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News