Kierowco, masz problem z wycieraczkami? Spróbuj tych trików, a wszystkie kłopoty znikną

Kierowco, masz problem z wycieraczkami? Spróbuj tych trików, a wszystkie kłopoty znikną

Podaj dalej

Kierowcy bardzo często zaniedbują stan swoich wycieraczek. Tymczasem to właśnie one są kluczowym narzędziem do walki z obfitymi opadami deszczu i śniegu. Jak odpowiednio dbać o wycieraczki?

Jak zadbać o wycieraczki?

Wycieraczki

Większość kierowców jest zdania, że wycieraczki wraz z wiekiem psują się. Jest w tym trochę prawdy, ale nie zawsze wszystko zależy od kiepskiego stanu piór. Często problemem jest przegub służący do odchylania ramienia. Jeśli masz niesprawne lub osłabione zawiasy, wycieraczki nie będą należycie spełniały swoich funkcji.

Przejdźmy teraz do najważniejszego, czyli jak poprawić efektywność pracy wycieraczek. Na początek musisz pamiętać, że oprócz wycieraczek niezwykle ważny jest sprawny układ spryskiwania. Jeśli masz super wycieraczki, a twój mechanizm spryskiwania nie jest do końca sprawny, to nic nie zrobisz. Musisz regularnie kontrolować stan układu spryskiwanie, bo to właśnie on jest kluczowy przy oczyszczaniu twoich szyb.

Pomyśl o podgrzewanych dyszach

Wycieraczki

Często kierowcy mają pełny zbiornik z płynem do spryskiwaczy, a mimo tego woda nie dolatuje nawet do połowy szyby z powodu zbyt niskiego ciśnienia. Wówczas warto przeczyścić dysze sprężonym powietrzem.

Oprócz tego niezwykle istotny jest odpowiedni kierunek strumienia z rozpylanym płynem. Często ciecz nie leci tam gdzie chcemy i niektóre elementy mimo mycia nadal są brudne. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po cienki drut, którym trzeba wyregulować dysze. Zrób to jednak delikatnie, aby niczego nie uszkodzić. Skieruj strumień na górną część szyby i ciesz się nieskazitelną czystością.

Teraz jest okres zimowy, w którym nasze szyby szczególnie są narażone na różne zabrudzenia. Warto w tym okresie wyposażyć się w podgrzewane dysze, które zagwarantują ci skuteczne mycie nawet podczas obfitych opadów śniegu i deszczu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News