Kierowco, masz LPG? Niestety, problemy dopadły cię szybciej niż myślałeś. To definitywny koniec

Kierowco, masz LPG? Niestety, problemy dopadły cię szybciej niż myślałeś. To definitywny koniec

Podaj dalej

Kierowcy, którzy posiadają samochód z instalacją LPG w ostatnim czasie nie mogą być zadowoleni. Nie dość, że najprawdopodobniej nie wjadą do stref czystego transportu, to na dodatek zmagają się jeszcze z innym problemem.

LPG cały czas drożeje

lpg samochod na gaz

Mowa tutaj oczywiście o cenach za gaz, które sięgają już nawet 2,50 zł za litr i nic nie wskazuje na to, aby to się miało zmienić. Gaz jeszcze niedawno kosztował po 2 zł za litr, a optymalną jego ceną była ta w granicach 2,10 – 2,15 zł za litr. Teraz ceny LPG znacząco zdrożały, co obserwujemy już od dłuższego czasu.

Skok cenowy w przypadku tankowania LPG jest potężny, co nie podoba się wielu kierowcom. Dlatego też warto przemyśleć dalszy sens inwestowania w gaz, skoro niedługo wejdzie rozporządzenie o strefach czystego transportu. Wówczas posiadanie takiego auta stanie się jeszcze bardziej nieopłacalne.

Miejmy nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy

lpg gaz tankowanie

Pozostaje nam liczyć, że latem ceny te wrócą do normy, bo tak też w ostatnich latach się działo. Miejmy nadzieję, że w maju/czerwcu tendencja wzrostowa się zakończy, bo obecne ceny i tak są dosyć wygórowane, jeśli mówimy o LPG…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News