Kierowco, czeka cię przegląd? Zobacz o czym musisz pamiętać, by wszystko poszło zgodnie z planem

Kierowco, czeka cię przegląd? Zobacz o czym musisz pamiętać, by wszystko poszło zgodnie z planem

Podaj dalej

Udanie się na przegląd techniczny pojazdu jest dla większości kierowców sprawą problematyczną. Większość z nas jest świadoma wad swojego pojazdu, a diagności z roku na rok są coraz bardziej skrupulatni w swoich badaniach. Jak odpowiednio przygotować auto do zbliżającego się przeglądu?

Przede wszystkim nie panikuj

stacja diagnostyczna

Jeżeli diagnosta w naszym pojeździe stwierdzi istotne usterki, to mamy jedynie 14 dni na ich usunięcie i musimy ponownie stawić się w stacji kontroli pojazdów. Dla większości kierowców jest to jednak bardzo uciążliwe i każdy z nas wolałby mieć to za sobą już przy pierwszej możliwej okazji. Jak tego dokonać?

Istotnymi usterkami samochodu są rzeczy widoczne na pierwszy rzut oka nawet dla typowego Janusza. Mowa tutaj między innymi o nieczytelnych tablicach rejestracyjnych, przebarwieniach szyby czy uszkodzonym kloszu. Diagności sporą uwagę poświęcają również światłom, dlatego też dobrze odpowiednio zadbać o stan swoich reflektorów. Aby opuścić stację z pozytywnym wynikiem musisz mieć sprawne światła boczne oraz wycieraczki reflektorów. Zwróć uwagę również na wszystkie elementy elektroniczne, takie jak sprawny ABS, kontrola trakcji czy odpowiednie ciśnienie w ogumieniu. Diagności czasami lubią się do kogoś „przywalić”, a chyba nie chciałbyś z tak prostego powodu oblać swojej kontroli.

Skontroluj dokładnie wszystkie elementy pojazdu

przegląd techniczny

Musisz pamiętać również o jeszcze kilku podstawowych kwestiach, które pomogą ci uniknąć wpadki. Pamiętaj, że nie możesz zmienić koloru światła oświetlającego tablicę rejestracyjną (musi być białe) czy też nie możesz przyjechać z niesprawnym akumulatorem. Niby są to rzeczy oczywiste, ale uwierz nam, sporo kierowców o tym nie pamięta. Zwróć uwagę także na stan swojego układu wydechowego oraz skontroluj katalizator.

Dzięki temu będziesz pewny, że o wszystko zadbałeś, a i diagności nie będą mogli się do ciebie przyczepić. Pamiętaj – zachowanie chłodnego umysłu i skontrolowanie wszystkich elementów pojazdu to podstawa przed wyruszeniem w drogę na stację diagnostyczną.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News