Już niedługo pojawi się 40 innowacyjnych stacji wodorowych. Zobacz, gdzie powstaną

Już niedługo pojawi się 40 innowacyjnych stacji wodorowych. Zobacz, gdzie powstaną

paliwo-wodorowe-bzdury

Podaj dalej

Juz niedługo słowacka firma energetyczna BCF Energy planuje otwarcia 40 sieci tankowania wodoru na stacjach Benzinol. Jak przeczytaliśmy w serwisie e-petrol.pl pierwsze dwie lokalizacje mają zostać wybudowane w takich miastach jak Handlova i Prievidza. Plany są bardzo ambitne, zobaczymy teraz jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce.

Już niedługo na Słowacji pojawi się 40 innowacyjnych stacji wodorowych. Zobaczcie, gdzie one powstaną!

kierowcy wodór samochody

Wodór wytwarzany w procesie elektrolizy przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych ma być według planu dostarczany do wszystkich punktów tankowania. BCF Energy planuje rozpocząć działania z dużym rozmachem. Firma ma zamiar zbudować kilka fabryk o dziennej produkcji, która szacowana jest nawet na 4000 kilogramów. Brzmi nieźle!

BCF Energy planuje rozpocząć produkcję i sprzedaż zielonego wodoru w latach 2023-2024. Całkowita inwestycja, jaka zostanie poczyniona na poczet nowych stacji paliw oraz nowej fabryki przeznaczonej do produkcji wodoru szacowana jest na aż 110 milionów euro. Na stronie internetowej Benzinolu jest już dostępna mapa lokalizacji przyszłych stacji tankowania wodoru.

Projekt wygląda bardzo ciekawie. A jeszcze bardziej ciekawi nas to, co z tego wszystkiego wyjdzie

Koniec Diesla nie musi skazywać na elektryka. Jest nadzieja dla wodoru

Trzeba przyznać, że projekt wygląda naprawdę bardzo profesjonalnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie i pozostaje sobie zadać pytanie – dlaczego czegoś takiego nie można otworzyć również u nas? To jest już jednak temat na osobną, dłuższą dyskusję.

źródło: Benzinol + e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News