Jest szansa dla silników spalinowych. Dzięki temu rozwiązaniu twój diesel nadal będzie żył!

Jest szansa dla silników spalinowych. Dzięki temu rozwiązaniu twój diesel nadal będzie żył!

Podaj dalej

Wydawało się, że auta spalinowe niedługo odejdą do lamusa. Właścicieli samochodów z silnikiem diesel już odliczali dni do końca żywotności ich aut. Wydaje się jednak, że jest rozwiązanie, które może temu zaradzić. Mowa tutaj o benzynie syntetycznej!

Jest szansa na ratunek dla aut diesel!

diesel-kopci-cummins-przepisy

Rząd od dawna jest zdania, że spaliny, które wydostają się z rury wydechowej mają wpływ na zwiększenie emisji dwutlenku węgla. W ostatnim czasie producenci Porsche przyznali jednak, że marka myśli o wprowadzeniu na rynek syntetycznego paliwa. A to wszystko bez konieczności modyfikacji dotychczasowych jednostek napędowych!

Zdaniem szefa działu badań i rozwoju Porsche Michaela Steinera próba wprowadzenia zakazu sprzedaży aut z silnikami spalinowymi jest zwykłym nieporozumieniem. Wiadomo, że problemu najłatwiej się po prostu pozbyć. Ale są rozwiązania, które mogą zapobiec emisji dwutlenku węgla.

Porsche ma ambitne plany!

Porsche planuje do 2026 wyprodukować już 550 milionów litrów syntetycznej benzyny. Próbkę możliwości firmy powinniśmy zobaczyć już w przyszłym roku, gdy na rynku pojawi się pierwsze 130 tys. litrów. Zdaniem Porsche takie rozwiązanie zredukuje emisję dwutlenku węgla nawet o 85 procent! Pomysł ciekawy i nie ukrywamy, że już mocno oczekujemy na jego realizację.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News