Jakość paliwa jest lepsza niż przed rokiem. Wreszcie jakieś powody do zadowolenia

Jakość paliwa jest lepsza niż przed rokiem. Wreszcie jakieś powody do zadowolenia

diesel paliwo stacja

Podaj dalej

Niestety, ceny paliwa na stacjach benzynowych w dalszym ciągu nie rozpieszczają kierowców. Mamy jednak i dobre wiadomości dla posiadaczy czterech kółek. W ostatnim czasie UOKiK opublikował na swojej stronie informacje z kontroli stacji paliw, które zostały przeprowadzone do końca września bieżącego roku. Wyniki są lepsze niż w roku ubiegłym, więc są jakieś powody do zadowolenia. Przynajmniej jakość paliwa jest w porządku.

UOKiK przedstawił wyniki badań na stacjach benzynowych. Jest lepiej niż przed rokiem!

Kierowcy zapłacą wiecej za paliwo
Shutterstock

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w swoim badaniu przedstawił wyniki badań od początku roku do końca września. W raporcie znalazły się wyniki 1175 kontroli przeprowadzonych na stacjach benzynowych. Nieprawidłowości zostały wykryte tylko podczas siedmiu wizyt na stacjach. Jest to zatem bardzo dobry wynik – nieprawidłowe paliwo znalazło się tylko na 0,6 skontrolowanych stacjach benzynowych. To może napawać optymizmem w tych trudnych czasach.

W roku minionym w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku zostało przeprowadzonych 1037 kontroli. Niezgodność z normami została stwierdzona wówczas w 12 przypadkach. Można zatem to łatwo przeliczyć, że wówczas nieprawidłowości zostały znalezione w 1,2 proc. stacjach benzynowych. W całym roku z kolei wynik ten wynosił 1,7 proc. W tym roku zatem nie powinno być zatem gorzej, a wiele zapowiada się na to, że będzie tylko lepiej. Poniżej przedstawiamy punkty, na których zostały stwierdzone nieprawidłowości w jakości paliwa.

  • Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „KAMA Kowalski”Antoni Piotr Kowalski (part. BP), Skępe, ul. Warszawska 1 (woj. kujawsko-pomorskie): benzyna, zawyżony parametr całkowitej zawartości organicznie związanego tlenu.
  • Bogdan Nesterowicz NESTAR BOGDAN NESTEROWICZ, Brzeg, ul. Chocimska (woj. opolskie): olej napędowy, zaniżony parametr temperatury zapłonu. W badaniu powtórnym próbka w normie.
  • Zbigniew Legutko FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ZBIGNIEW LEGUTKO, Chełmża, ul. Dworcowa 26A (woj. kujawsko-pomorskie): olej napędowy, zbyt niska stabilność oksydacyjna.
  • Auchan Polska, Poznań, ul. Głogowska 432 (woj. wielkopolskie): olej napędowy, zbyt niska temperatura zapłonu.
    Komitex, Sulimy 23a (woj. warmińsko-mazurskie): olej napędowy, zbyt niska temperatura zapłonu.
  • „A.T.H. HERNIK”, A. HERNIK, T. HERNIK Spółka jawna, Kolonia Skrzyńsko 2A (woj. mazowieckie): olej napędowy, zbyt niska temperatura zapłonu.
  • TADEUSZ PRANCZK, Sierakowice, ul. Piwna 17 (woj. pomorskie): olej napędowy, zbyt niska stabilność oksydacyjna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News