Jak zwalczyć upał w samochodzie bez klimatyzacji? Poznajcie ten niezawodny sposób!

Nadchodzi nieuchronnie czas wakacji, a co za tym idzie czas upałów, które są prawdziwą zmorą dla niektórych kierowców, którzy nie mają w swoich samochodach klimatyzacji. Jak sobie radzić w tych trudnych czasach bez „klimy” w aucie? Okazuje się, że jest to możliwe, trzeba tylko poznać kilka patentów. Jakich? Tego dowiecie się z naszego artykułu, zapraszamy!

klimatyzacja zimne powietrze
Podaj dalej

Jak pokonać upał w samochodzie bez klimatyzacji? Poznaj te niezawodne sposoby!

klimatyzacja samochod powietrze

Podczas postoju samochodu na parkingu, gdy temperatura na zewnątrz wynosi 30 stopni Celsjusza, powietrze w kabinie może nagrzać się nawet do 46 stopni, o czym przypomina serwis mfind.pl. Siedzenia w takiej sytuacji potrafią osiągnąć temperaturę wynoszącą nawet 50 stopni, a kierownica nagrzewa się do 52 stopni C. W takiej sytuacji warto sięgnąć po klimatyzację, ale nie wszystkie samochody, zwłaszcza te starsze, są w nią wyposażone. Co w takim razie warto zrobić?

Jednym z pomysłów jest osłona przeciwsłoneczna, która w skuteczny sposób jest w stanie ograniczyć wzrost temperatury w zaparkowanym samochodzie. Dobrym pomysłem jest także zainstalowanie wentylatora samochodowego, który można łatwo zamontować, a który może okazać się nieoceniony w samochodach bez klimatyzacji, zwłaszcza podczas upalnych dni. Wentylator podłącza się w miejscu zapalniczki, a to umożliwi wam korzystanie z chłodnego powietrza, kiedy tylko będziecie tego potrzebowali.

Bez klimatyzacji także da się żyć. Wystarczy trochę pomyśleć!

klimatyzacja samochod czynnik

W sytuacji, kiedy nie macie klimatyzacji w samochodzie warto mieć także pod ręką wodę w sprayu, która może okazać się nieoceniona w sytuacjach, w których będziecie zmuszeni do schłodzenia twarzy lub ramion z powodu zbyt wysokiej temperatury w samochodzie. Do tego warto prowadzić auto przy uchylonych szybach, co zawsze spowoduje, że temperatura w kabinie nieco spadnie. Jak sami zatem widzicie, jest sporo sposobów na to, by przetrwać bez klimatyzacji w samochodzie – wystarczy trochę chęci!

Przeczytaj również