Jak wygląda konsumpcja paliw w tym roku? Trzeba przyznać, że będziecie zaskoczeni!

Jak wygląda konsumpcja paliw w tym roku? Trzeba przyznać, że będziecie zaskoczeni!

diesel paliwo letnie zimowe

Podaj dalej

W ostatnich dniach Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego podała do oficjalnych wiadomości dane na temat konsumpcji krajowej paliw płynnych po dziewięciu miesiącach bieżącego roku. Co ciekawe, wyniki są lepsze niż w ubiegłym roku. Chcecie przekonać się jak to wszystko wygląda w statystykach? Zapraszamy!

Jak wygląda konsumpcja paliw w 2021 roku? Zobaczcie zestawienie jak to wszystko wygląda w liczbach

ceny paliw paliwo diesel benzyna ropa naftowa brent
fot. pixabay

Z informacji zaprezentowanych przez POPiHN wynika, że zużycie trzech głównych gatunków paliw, czyli oczywiście diesla, benzyny oraz LPG wzrosło w naszym kraju o siedem procent w ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku, w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. W tym roku zużycie paliw miało wynieść 24,66 mln metrów sześciennych.

Finalnie całe zużycie wszystkich rodzajów paliwa zwiększyło się o 7 procent. Na stronie organizacji możemy także dowiedzieć się, że z importu łącznie pochodziło 9,05 mln m sześć. wszystkich paliw. Diesel od stycznia do września jeśli chodzi o jego sprzedaż wzrósł o 7 procent, natomiast benzyna o 8 procent. Sprzedaż LPG wzrosła z kolei o skromne 3 procent.

Ceny wszystkiego rodzaju paliw idą cały czas sukcesywnie do góry

zamieszki kradzieże paliwo paliwa benzyna diesel
fot. pixabay

Przypomnijmy, że ceny wszystkich paliw w naszym kraju cały czas idą sukcesywnie do góry. Mowa tutaj zarówno o benzynie, dieslu czy LPG. Każde z tych paliw cały czas idzie o kilkanaście groszy do góry, jeśli spojrzymy na każde zestawienie tygodniowe. Niestety, w najbliższym czasie na podwyżki nie ma co liczyć, stąd też trzeba przyzwyczaić się do aktualnie obowiązujących cen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News