Jak naprawić zmatowiałe lampy? To prostsze niż wam się wydaje - jest na to sposób

Zmatowiałe lampy to problem, który bardzo często doskwiera kierowcom. Jest to o tyle kłopotliwa sprawa, że niesprawne lampy pogarszają naszą widoczność na drodze, co ma duży wpływ na odczuwane bezpieczeństwo. W przypadku, gdy będziemy mierzyli się z problemem zmatowiałych lamp nie trzeba od razu wymieniać całe reflektory. Wystarczy odrobina kreatywności i pracy, aby skutecznie zregenerować swoje lampy. Jak to zrobić?

Zmatowiała lampa samochodowa
Podaj dalej

Jak naprawić zmatowiałe lampy? To prostsze niż wam się wydaje – wystarczy tylko odrobina chęci i wolnego czasu

audi-lampy-diesel

Najbardziej podatne na matowienie są oczywiście lampy wykonane z tworzywa sztucznego, które ma wielu kierowców. Jak dochodzi do ich zmatowienia? Wbrew pozorom bardzo łatwo – wystarczą do tego niesprzyjające warunki atmosferyczne. Negatywny wpływ na ich żywotność ma także chemia, jakiej używamy przy myciu samochodów. Po kilku latach reflektory często tracą zatem swoje pierwotne właściwości i trzeba się trochę napracować, aby doprowadzić je do pierwotnego stanu.

Jak sobie z tym poradzić? Poza oczywistą oczywistością w postaci zakupu nowych lamp, możliwa jest regeneracja reflektorów. Aby ją wykonać samodzielnie wystarczy udać się do sklepu i kupić takie produkty jak płyn do mycia szyb, papier ścierny oraz gąbki i preparaty. Co dalej należy zrobić? Trzeba oczyścić lampy z brudu na kloszach oraz przeczyścić klosze wodą. Następnie należy zabezpieczyć reflektory i zacząć szlifować lampy wodnym papierem ściernym.

Zmatowiałe lampy to nie taki straszny problem jak może się wydawać. Samemu można pozbyć się tego problemu

mazda-lampy-przednie-diesel

Następnie należy nawilżać reflektory przez kilka minut. Później trzeba wytrzeć dokładnie nasze lampy oraz przejść do etapu polerowania. Nakładamy pastę polerską równomiernie po całej powierzchni. Później wystarczy tylko zabezpieczyć wypolerowane części np. woskiem do karoserii lub lakierem przeznaczonym do tworzyw sztucznych. Jak sami zatem widzicie nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy trochę zaangażowania, przemyślane zakupy i wasze lampy będą wyglądały jak nowe bez konieczności kupowania nowego produktu. Proste, co?

Przeczytaj również