Jak idealnie umyć samochód? Musicie poznać tę metodę - jest po prostu niezawodna!

Temat mycia samochodu jest bardzo ważny dla kierowców. Każdy z nas lubi bowiem jak jego auto wygląda pięknie i jest po prostu czyste. Problem jest tylko wtedy, kiedy trzeba wybrać sobie metodę mycia naszego auta. Jedni wybierają wyjazd na myjkę ciśnieniową, a jeszcze inni mycie auta za pomocą gąbki z płynem pod garażem. Nasz artykuł ma na celu pokazanie wam, jak idealnie umyć samochód, aby ten wyróżniał się spośród innych swoim blaskiem.

Mycie samochodu na własnej posesji
Podaj dalej

Jak idealnie umyć samochód? Poznaj nasz sposób na piękne i lśniące auto!

auto detailing

Jeżeli chodzi o mycie samochodu to możemy zająć się tym samym lub zlecić ten temat firmie zajmującej się kompleksowym myciem samochodów. Niektóre firmy zabierają auta na kompleksowe czyszczenie nawet na dwa dni, po czym nasze auto wraca do nas lśniące i czyściutkie. Wówczas wszystkie zakamarki naszego auta są dokładnie czyszczone i każdy szczegół jest dopięty wręcz na ostatni guzik. Wielu kierowców nie decyduje się jednak na takie rozwiązanie z powodu zbyt wysokich cen, jakie trzeba zapłacić za tego typu usługę. Podobny efekt możemy przecież uzyskać samemu, czyszcząc swoje auto na myjni samoobsługowej lub po prostu pod swoim garażem.

Jak umyć dokładnie samochód na myjni? Warto zabrać ze sobą gąbkę która nam się przyda. Samym pistoletem wiele nie zdziałamy. Nie dotrzemy bowiem do niektórych miejsc, przez co nasze auto będzie umyte tylko częściowo. Warto także uważać na lakier, który łatwo porysować w przypadku niewłaściwego mycia naszego pojazdu. Po wstępnym myciu i dokładnym spłukaniu powierzchni samochodu z piachu, najlepiej wziąć gąbkę z odrobiną szamponu i wziąć się za szorowanie pojazdu. Pamiętajcie, by tak samo postępować przy myciu felg, ponieważ niezwykle trudno będzie wam je idealnie wyczyścić mikroproszkiem z myjni samoobsługowej. Z kolei nadmiar proszku aplikowany na auto z małej odległości skutecznie niszczy lakier w miejscach drobnych odprysków. W takich sytuacjach warto użyć środka od mycia felg.

Czasami warto sięgnąć po wosk zawierający substancje czyszczące

myjnia samochodowa mycie

Jeśli mimo długiego mycia waszego pojazdu, lakier w dalszym ciągu nie jest czysty, warto sięgnąć po wosk zawierający substancje czyszczące. Usuniecie nim wszystkie zabrudzenia, które nie zostały zlikwidowane podczas mycia auta gąbką. Pamiętajcie, że najlepsze efekty uzyskacie podczas wizyty na myjce ciśnieniowej, w połączeniu z gąbką z szamponem. Sama myjnia automatyczna i bezdotykowa tak skutecznie nie umyje waszego pojazdu.

Pamiętajcie jednak, że gąbkę należy używać tylko i wyłącznie na opłukanym i wyczyszczonym lakierze – w przeciwnym razie możecie doprowadzić do poważnych szkód. Przy myciu szyb pamiętacie, by wyczyścić je z obu stron – aby pozbyć się zacieków skorzystajcie z klasycznych ręczników papierowych. Po umyciu i spłukaniu auta pamiętajcie także o jego osuszeniu – wielu z was o tym zapomina. Jeśli będziecie jednak pamiętali o wszystkich wskazówkach, jakie tu umieściliśmy, to z pewnością będziecie mogli cieszyć się z czystego i błyszczącego pojazdu!

Przeczytaj również