Jak dbać o wnętrze samochodu? Ekspert przypomina na co warto zwrócić uwagę

Jak dbać o wnętrze samochodu? Z pewnością regularnie! To tak na początek, jeśli chodzi o temat sprzątania pojazdu. Regularne dbanie o zachowanie porządku w samochodzie to podstawa i chyba nikt nie ma wątpliwości, że tę czynność trzeba jak najczęściej powtarzać. Jak Polacy dbają o wnętrza swoich aut? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym nieco szerzej zajęliśmy się tym tematem.

kierowcy opłata za wjazd do miasta
Podaj dalej

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu? Ankieta jasno pokazuje, że Polacy lubią porządek w aucie

kierowcy opłata za wjazd do miasta

Z badania dotyczącego sprzątania samochodu przez Polaków przeprowadzonego na zlecenie Good One PR wynika, że 84 proc. kierowców stawia na regularne odkurzanie pojazdu. Wnętrze auta szybko się brudzi, w związku z tym zalecane jest, aby kierowcy jak najczęściej kontrolowali stan czystości swoich samochodów. Mowa tutaj o dywanikach, pokrowcach na siedzenie czy kierownicy. Polacy są mocno przywiązani do porządku w swoich autach. Badanie wykazało bowiem, że aż 82 proc. respondentów uważa porządek w samochodzie za bardzo ważny aspekt. I bardzo dobrze!

Jak poszczególne statystyki wyglądają jednak w konkretnych grupach wiekowych? Tutaj już nie ma aż tylu pozytywnych rzeczy. Młodzi kierowcy w wieku 18-24 lata najmniej dbają o porządek w samochodach. Najbardziej dbają o niego kierowcy w wieku 35-44 lata – w liczbie aż 87 proc. badanych. O wnętrze auta troszczą się mocno osoby posiadające dzieci, bowiem 84 proc. ankietowanych rodziców szczególnie dba o porządek w samochodzie także dla dobra najmniejszych pociech, które są najbardziej podatne na różnego rodzaju bakterie.

Polacy najczęściej stawiają na odkurzanie pojazdu. A ty, jak najczęściej dbasz o wnętrze samochodu?

kierowcy mandat oświetlenie
Skoda

Najpopularniejszą czynnością podczas sprzątania samochodu jest odkurzanie pojazdu. Badani kierowcy często czyszczą także kokpit oraz myją szyby od środka. Z odświeżaczy powietrza korzysta tylko 58 proc. ankietowanych kierowców, co może być lekkim zdziwieniem. Okazuje się, że w 2023 roku 17 proc. badanych kupiło nowe dywaniki samochodowe. Najczęściej wybierano opcję welurową. Popularne były też dywaniki wykonane z TPE (termoplastycznego elastomeru).

„Dywaniki z tworzywa TPE zyskują na popularności, co jest optymistycznym sygnałem świadomego wyboru kierowców. Ich rosnąca obecność w polskich samochodach świadczy o zwiększającym się zainteresowaniu produktami łączącymi estetykę z funkcjonalnością. Jednak, pomimo tego pozytywnego trendu, nadal istnieje sporo do zrobienia w kwestii edukacji konsumentów o zaletach i możliwościach, jakie oferują te akcesoria. To między innymi bardzo duża wytrzymałość, wodoodporność czy łatwość w czyszczeniu, a przy tym elegancki i schludny wygląd, który zdecydowanie wpisze się w gusta niemal każdego kierowcy” – tłumaczy dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie FroGum, Bartosz Frontczak, cytowany przez MotoFakty.

A wy, jak często dbacie o czystość swoich samochodów? Lubicie mieć porządek w aucie czy nie przywiązujecie do tego większej wagi? Czekamy na wasze opinie!

Przeczytaj również