Ile wynosi nowy mandat za brak przeglądu? Będziecie w szoku, ale takie są fakty!

Ile wynosi nowy mandat za brak przeglądu? Będziecie w szoku, ale takie są fakty!

przeglad awaria usterka

Podaj dalej

Od początku nowego roku jesteście bombardowani wieloma informacjami dotyczącymi podwyżek stawek mandatów. Jest to oczywiście całkowicie naturalne, ponieważ zaszło sporo zmian, które mogły spowodować u was mały ból głowy. Jak z kolei wygląda aktualnie sytuacja, jeśli chodzi o mandat za brak ważnego przeglądu technicznego? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Nie masz ważnego przeglądu technicznego? Zobacz jak wysoki mandat będzie na Ciebie czekał!

Początkowo rząd zastanawiał się nad wprowadzeniem bardzo drakońskich kar za poruszanie się po drogach bez ważnego przeglądu technicznego. Do tego stopnia, że mówiło się nawet o wprowadzeniu mandatów w wysokości 30 tysięcy złotych za niespełnienie tego obowiązku. Finalnie jednak skończyło się na nieco mniej drastycznych przepisach, które i tak są nieubłagane dla kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów.

Od 1 stycznia za brak przeglądu technicznego kierowcom grozi mandat w wysokości do 3 tysięcy złotych. Co ciekawe, jeżeli zostaniecie ukarani za tego typu przewinienie, nie będzie wam groziły żadne punkty karne. Mandat to „jedyna” kara, jaką poniesiecie za jazdę bez ważnego przeglądu. Wydaje się jednak, że nie warto ryzykować, ponieważ mandat znacząco przewyższa koszty badań technicznych. Kierowcy powinni raczej mieć tego świadomość.

Policjanci mogą być w tych sytuacjach nieubłagani. Przestrzegajcie zatem przepisów, bo inaczej poczujecie stratę gotówki w kieszeniach

Przegląd techniczny

Jeśli chodzi o wysokość mandatu w konkretnym przypadku to wiele zależy tutaj tak naprawdę od konkretnej oceny ze strony danego policjanta. W przypadku, gdy przegląd miał zostać wykonany całkiem niedawno, funkcjonariusze mogą zdecydować się na nieco niższy mandat. Mimo tego kwota 3 tysięcy złotych działa na wyobraźnie, dlatego też kierowcy pamiętajcie o dacie przeglądu i nie zaniedbujcie tego obowiązku!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News