Ile można przejechać na jednym baku paliwa? Zdziwiłbyś się jak dużo. Zresztą, sam zobacz!

Ile można przejechać na jednym baku paliwa? Zdziwiłbyś się jak dużo. Zresztą, sam zobacz!

Podaj dalej

Wiele osób zastanawia się, ile kilometrów można przejechać na jednym baku paliwa. Jedni twierdzą, że wcale nie tak dużo, inni wręcz przeciwnie. Jak więc dokładnie z tym jest? Co warto wiedzieć?

Ile przejedziesz na jednym baku?

Wszystko zależy od rodzaju samochodu i konkretnego spalania. Jak zobaczyliśmy w badaniach przykładowa Laguna 3 2.0 DCI na jednym tankowaniu może przejechać 1300 km przy 5 litrach spalania na 100 km. Volkswagen Polo 1,4 TDI może przejechać na jednym baku 950 km, przy jeździe mieszanej w trasie i na mieście, z kolei Passat 1,9 TDI nawet 1580 km! Tak więc sami widzicie – ile samochodów, tyle opinii. Wszystko zależy od eksploatacji, parametrów auta oraz tego, jak z niego korzystamy.

Ecodriving nie jest zbyt popularny na polskich drogach i niektórzy kierowcy narzekają, że mimo pełnego baku, stosunkowo często muszą jeździć na stacje benzynowe. Trudno się z tym nie zgodzić. Jednak jeśli możemy cieszyć się ze spalania w wysokości 4-5 litrów na 100 kilometrów, to z pewnością jest to powód do dumy.

Wszystko zależy od was

Pamiętajcie, że dane przedstawione w naszym tekście są tylko liczbami orientacyjnymi. Wszystko zależy od twojego stylu jazdy. Przykładowo Alfa Romeo Mito przy spalaniu 5,6 na 100 km może przejechać 803 km (podobnie jak Ford Fiesta – to z powodu małej pojemności baku), a przykładowy Hyundai i20 przy spalaniu 4,9/100 km może zrobić nawet 920 km. Wszystko zależy od konkretnego modelu, pojemności baku i stylu jazdy danego kierowcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News