Gdzie najtańsze paliwo w Polsce? Zobaczcie, gdzie warto tankować w tych trudnych czasach [LISTA]

Tankowanie od dłuższego czasu nikomu nie sprawia przyjemności, zwłaszcza, gdy coraz głębiej musimy sięgnąć do kieszeni, by móc zatankować swojego benzyniaka, diesla lub auto zasilane instalacją LPG. Gdzie w Polsce aktualnie jest najtańsze paliwo? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule, który powinien wam nieco pomóc w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

paliwo diesel benzyna
Podaj dalej

Gdzie najtańsze paliwo w Polsce? W tych regionach benzyna, diesel i LPG są aktualnie najtańsze!

paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – demanna

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę ceny paliwa idą cały czas do góry i nie możemy doczekać się, aby ta tendencja nieco przystopowała. Z zestawienia przygotowanego przez serwis Auto Centrum jednoznacznie wynika, że aktualnie najtańsze paliwo w naszym kraju możecie znaleźć w województwie świętokrzyskim, gdzie litr benzyny kosztuje około 6,44 zł – jest to jednocześnie najtańszy region w naszym kraju, gdzie paliwo kosztuje mniej niż 6,50 zł za litr.

Na dalszych miejscach w rankingu znalazły się województwa, w których paliwo kosztuje między 6,50 a 6,60 zł za litr. Mowa tutaj o województwie pomorskim, mazowieckim, łódzkim, śląskim oraz małopolskim, gdzie takie ceny możecie znaleźć na stacjach benzynowych. Aktualnie najdroższe paliwo jest z kolei oferowane na Podkarpaciu, gdzie średnia cena za litr to niemal 6,80 zł! Trzeba przyznać, że jest to już prawdziwy rozbój w biały dzień…

Paliwo w dalszym ciągu dla wielu jest towarem luksusowym i nieprędko się to zmieni…

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. freepik

Jak sami zatem widzicie paliwo w dalszym ciągu jest można powiedzieć towarem luksusowym, zwłaszcza patrząc na jego cenę. Niestety, mowa tutaj nie tylko o benzynie, ale też o LPG i dieslu, które także są niezwykle drogie. Pytanie, gdzie najtańsze paliwo w Polsce jest zatem trochę nie na miejscu, jednak mimo tego, jak sami widzicie, są regiony w Polsce, gdzie możecie nieco więcej zaoszczędzić na benzynie, dieslu i LPG.

Przeczytaj również