Fatalne wieści dla kierowców diesla i LPG. W przyszłym tygodniu ceny tych paliw znowu pójdą do góry!

Fatalne wieści dla kierowców diesla i LPG. W przyszłym tygodniu ceny tych paliw znowu pójdą do góry!

diesel paliwo benzyna

Podaj dalej

Niestety, tendencja zwyżkowa, jeśli chodzi o ceny na stacjach benzynowych nadal się utrzymuje. Według najnowszego raportu i prognoz analityków serwisu E-Petrol.pl w przyszłym tygodniu w dalszym ciągu ceny paliw będą bardzo wysokie. Kiepskie informacje mamy przede wszystkim dla kierowców diesla i LPG.

Fatalne wieści dla kierowców diesla i LPG. Ceny paliwa w przyszłym tygodniu znowu pójdą do góry

paliwo
adobestock

W przyszłym tygodniu ceny paliw nadal pójdą do góry. Benzyna Pb98 będzie kosztowała nawet 6,05 zł za litr, z kolei benzyna Pb95 nawet 5,81 zł. Ciekawe, kiedy doczekamy się zniżek cen, ale jak na razie na to się nie zanosi. Kiepskie informacje mamy też dla kierowców diesla – cena za litr tego paliwa w tygodniu od 9 do 15 sierpnia do 5,50 zł.

Jeśli chodzi o ceny LPG, to te nadal są na wysokim poziomie. W przyszłym tygodniu za litr gazu trzeba będzie zapłacić 2,72 zł. Ceny autogazu nieuchronnie zatem zbliżają się do czerwonej granicy w wysokości 3 zł za litr. Miejmy jednak nadzieję, że takich czasów nie doczekamy, bo byłaby to sytuacja bezprecedensowa. Takie ceny to jakieś przegięcie.

Tak drogo nie było już dawno. A nie widać tutaj światełka w tunelu. Jest drogo i póki co będzie drogo…

Tankowanie LPG
Fot. pixabay.com

Wychodzi więc na to, że drugi tydzień sierpnia będzie zwiastował w duże ceny na stacjach benzynowych. Miejmy nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mieli nieco więcej powodów do optymizmu. Póki co bowiem sytuacja nie wygląda najlepiej i jak tak dalej pójdzie, to nasze kieszenie mogą nie wytrzymać takich podwyżek.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również