Do 27 września ogromne utrudnienia na autostradach! Zmieni się praktycznie wszystko

Mamy bardzo ważne informacje dla kierowców, którzy często jeżdżą po autostradach. Od dzisiaj na autostradzie A2, bo o niej mowa, rozpoczęły się prace drogowe. Prace mają potrwać aż ponad tydzień, dlatego też musicie przygotować się na to, że wybierając się na A2 będziecie musieli skorzystać z objazdów, które zostały dla was przygotowane.

motocykliści kierowcy
Podaj dalej

Spore utrudnienia na autostradzie A2! Szykują się spore prace remontowe, co zwiastuje duże korki

autostrada etoll system

Drogowcy zapewniają, że postarają się bardzo szybko przeprowadzić wszystkie zmiany i prace, jednak nauczeni przeszłością wiemy, że może być z tym spory problem. Oznacza to oczywiście utrudnienia w ruchu oraz korki, których raczej każdy z nas wolałby uniknąć, zwłaszcza, gdy kierujemy się na drogę szybkiego ruchu. Remont będzie miał miejsce na węźle autostradowym Września. Są to okolice 209 kilometra autostrady A2.

Drogowcy w najbliższym czasie planują wymienić tam warstwę ścieralną trasy. Przez to będziecie musieli korzystać z objazdów, kiedy będziecie przejeżdżali przez wyżej wspomniany odcinek A2. Dla osób, które będą podróżowały autostradą od strony Warszawy, a które będą chciały zjechać do Wrześni, zostanie przeprowadzony specjalny objazd przez węzeł Słupca. Objazd będzie też przygotowany dla kierowców, którzy na A2 będą jechali od strony Świecka i także będą chcieli zjechać do Wrześni.

Utrudnienia potrwają przez tydzień, a może nawet i dłużej. Wszystko tak naprawdę zależy od pogody

autostrada-oplaty-pennsylvania-a2

Planowo prace remontowe mają potrwać do 28 września, czyli przyszłego wtorku. Ze względu na panujące aktualnie w naszym kraju warunki atmosferyczne, prace mogą się nieco przedłużyć. Niestety, pogoda może utrudnić nieco prace drogowcom, dlatego też już teraz uprzedzamy was o utrudnieniach, jakie mogą was spotkać na A2 w najbliższych dniach.

Przeczytaj również