Czy instalacja LPG zmniejsza moc auta?! Rozwiewamy fakty i mity - szokująca prawda!

Instalacja LPG to bardzo modny ostatni temat, który często poruszany jest na wielu serwisach internetowych. Wielu kierowców, którzy zastanawiają się nad montażem tej instalacji, boją się tego rozwiązania, ponieważ uważają, że montaż LPG może doprowadzić do spadku „mocy auta”. Czy rzeczywiście tak jest?

Polska strefą wolną od LPG
Podaj dalej

Instalacja LPG powoduje spadek mocy silnika? To mit!

lpg samochod na gaz

Jeżeli skorzystamy z usług wysokiej klasy fachowców oraz odpowiednio dobierzemy wszystkie elementy, NIE MA MOWY, aby znacząco spadła moc silnika. Jedynie w przypadku starszych rozwiązań możliwy jest spadek mocy o 3-4 procent, jednak dla kierowców jest to praktycznie wartość nieodczuwalna, więc nie warto tej wiadomości powielać.

Pamiętaj, że każdy szanujący się zakład da Ci minimum dwuletnią gwarancję na instalacje oraz poszczególne komponenty. Dzięki temu nie musisz się martwić, że zostaniesz na lodzie lub coś pójdzie nie tak. Po polskich drogach jedzie kilka milionów samochodów z instalacją LPG, dlatego nie martw się – oni nie są głupi, wiedzieli co robią.

Nie słuchaj opinii „znawców”

lpg przelacznik gaz

Spadek mocy silnika i samochodu po montażu instalacji LPG to najzwyklejszy mit, który powtarzany jest przez wielu „znawców”. Nie musisz się tego obawiać – jeśli tylko to powodowało, że powstrzymywałeś się przed montażem tej instalacji, nie musisz się wahać. Gwarantujemy Ci, że z mocą Twojego auta będzie wszystko w porządku.

Przeczytaj również