Czeka Cię wymiana oleju? Zobacz o jakich filtrach musisz koniecznie pamiętać!

Wymiana oleju jest niezwykle istotna i każdy kierowca powinien o tym pamiętać. Warto jednak wiedzieć też, o jakich filtrach trzeba koniecznie pamiętać podczas wymiany oleju. Kierowcy często pamiętają o jego wymianie, ale zapominają o filtrach, które również są bardzo ważnym elementem każdego samochodu. Już wam tłumaczymy o czym musicie koniecznie pamiętać podczas wyżej opisanego przez nas zabiegu. Szykujcie swoją ulubioną kawę, odprężcie się i zobaczcie, o czym będziecie musieli koniecznie pamiętać.

Czeka Cię wymiana oleju? Zobacz o jakich filtrach musisz koniecznie pamiętać!
Podaj dalej

Czeka Cię w najbliższym czasie wymiana oleju? Zobacz o jakich filtrach musisz koniecznie pamiętać!

niski poziom oleju

Jak doskonale zapewne wiecie olej w nowych samochodach należy wymieniać co około 15-20 tysięcy kilometrów. Wszystko jednak w tym aspekcie tak naprawdę zależy od konkretnych zaleceń danego producenta pojazdu. Jeśli jeździcie zbyt mało, to warto pamiętać o wymianie oleju przynajmniej raz do roku. Oprócz oleju przyda się wymienić także niektóre filtry i uszczelki, aby cały wasz samochód dobrze funkcjonował. Bez tego ani rusz.

Podczas wymiany oleju silnikowego trzeba pamiętać o założeniu nowego filtra oleju, którego zadaniem jest filtrowanie różnego rodzaju zanieczyszczeń. Oprócz tego warto też pamiętać o wymianie filtra powietrza, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia, które mogą przedostać się podczas jazdy do silnika. Pamiętajcie o tym, ponieważ jest to bardzo istotne, praktycznie tak samo jak regularna wymiana oleju.

Wymiana oleju to nie wszystko! Musisz też pamiętać o innych elementach, które są równie istotne!

Oprócz tego poza filtrem oleju i powietrza warto także skontrolować stan uszczelki korka spustowego. Niestety, bardzo często kierowcy o tym zapominają i tego nie robią. A warto pamiętać, że właśnie od uszczelki korka spustowego zależy szczelność naszego całego układu smarowania. Jak sami zatem widzicie wcale dużo tego nie ma, więc warto się tego nauczyć i pamiętać o tym przy każdorazowej wymianie oleju.

Przeczytaj również