Chcesz wynająć samochód za granicą? Będziesz musiał trochę się wykosztować - zobacz ile to kosztuje!

Chcesz wynająć samochód za granicą? Będziesz musiał trochę się wykosztować - zobacz ile to kosztuje!

Podaj dalej

Podczas wylotu samolotem na wakacje wielu z nas myśli na miejscu o wynajmie samochodu. Każdy z nas chciałby w prosty i przyjemny sposób zwiedzić miejsce, do którego przylecieliśmy na wakacje. Ceny wynajmu auta, w zależności od kraju, w którym się znajdujemy, znacznie się od siebie różnią. Ile średnio kosztuje wynajem auta na wakacjach i o czym trzeba pamiętać decydując się na taki krok? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Chcesz wynająć samochód za granicą? Będziesz musiał się trochę wykosztować! Ale na pewno warto!

Jeśli chodzi o wynajem samochodu w Grecji, czyli w ostatnim czasie jednym z najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków wybieranych przez Polaków, to cena za wynajem auta nie jest szczególnie wygórowana. Cena przykładowego auta osobowego waha się od około 1000 złotych – mowa tutaj o wyspie Rhodos. Jeśli chodzi o Kretę, to tam trzeba liczyć się z wydatkiem około 1300 złotych, jakie trzeba zapłacić za wynajem Fiata 500. W ofercie są oczywiście nieco bardiej ekskluzywne samochody, ale my tutaj skupiamy się na najtańszych propozycjach dostępnych na rynku.

Nieco bardziej atrakcyjne kwoty są w Turcji, gdzie już za 800 złotych możemy wypożyczyć sobie chociażby Renault Symbol czy Fiata Pandę. Jak widać zatem jest to bardzo atrakcyjna cena na zwiedzanie Bodrum czy też Alanyi. Wszystko tak naprawdę zależy od kraju – w przykładowym Napolu za wynajem auta trzeba bowiem minimum zapłacić około 1600 złotych, co jest już kwotą dosyć dużą. We Francji za 1200 złotych znajdziemy z kolei opcję ekonomiczną w postaci Fiata 500.

Wszystko zależy od kraju, ale też i miasta do jakiego chcesz podróżować. Ceny są bardzo różne

czego nie zostawiać w samochodzie

Bardzo niskie ceny, jeśli chodzi o wynajem są w Portugalii. Tam już za 600 złotych mamy do dyspozycji kultowego Fiata 500 lub Renault Clio. Z pewnością jest to fajna opcja dla osób, które lubią wybrać się na wakacje do Madery czy też innej portugalskiej miejscowości. Pamiętajcie jednak, że podawane przez nas ceny są tylko i wyłącznie orientacyjne. Dużo zależy bowiem nie tylko od kraju, do jakiego wybieracie się na wakacje, ale też od miasta, w którym zdecydujecie się spędzić swój wypoczynek. Przed wyjazdem najlepiej poszukać kilku dostępnych opcji, aby wybrać najlepszą wersję ekonomiczną dla siebie i swojej rodziny.

Przeczytaj również