Chcesz wydłużyć bezawaryjne działanie swojej klimatyzacji? Wystarczy, że zrobisz tą jedną rzecz!

Klimatyzacja to niezwykle istotna rzecz dla każdego kierowcy, zwłaszcza podczas letnich upałów. Wielu z was nie wie jednak jak odpowiednio o nią zadbać, aby mogła służyć długo i bezawaryjnie. Nie martwcie się, już śpieszymy wam z pomocą. Zobaczcie, co należy zrobić, aby wasza klimatyzacja działała długo i sprawnie.

klimatyzacja temperatura czynnik
Podaj dalej

Jak wydłużyć bezawaryjne działanie klimatyzacji? To bardzo proste – musisz pamiętać tylko o kilku czynnościach!

ustawienia klimatyzacja powietrze

Warto pamiętać, że niezwykle ważnym elementem każdej klimatyzacji jest parownik, który odpowiada za schładzanie powietrza. To właśnie on odpowiada za to, aby do wnętrza naszego pojazdu docierało chłodne powietrze. Warto jednak pamiętać, że parownik trzeba regularnie czyścić, w przeciwnym wypadku narazimy się na niezbyt przyjemne zapachy w kabinie. Nie dość, że jest to bardzo nieprzyjemne, to na dodatek bardzo niebezpieczne i szkodliwe dla naszego zdrowia.

Pamiętaj, aby nie kierować silnych podmuchów powietrza bezpośrednio na swoją twarz. Ustaw je w stronę przedniej i bocznej szyby oraz nóg. To pozwoli wam na komfortową i bezpieczną dla waszego zdrowia jazdę. Pamiętaj także, aby klimatyzację używać również zimą. Dzięki temu w układzie klimatyzacji cały czas będą krążyły środki smarne, które konserwują układ i przedłużają jego sprawność. Wielu z was o tym zapomina, a jest to niezwykle ważne, jeśli zależy nam na długiej bezawaryjności naszego układu klimatyzacyjnego.

Wielu kierowców o tym zapomina, a jest to niezwykle istotne! Pamiętaj o tym!

klimatyzacja zimne powietrze

Warto pamiętać także o dbaniu o prawidłowy poziom czynnika chłodniczego i regularnej wymiany filtra kabinowego. Zapchany filtr ma ogromny wpływ na wydajność całej klimatyzacji. Wymienić go możecie nawet samodzielnie, dlatego warto mieć to na uwadze. Jeśli będziecie przestrzegać wyżej wspomnianych wskazówek, to nie musicie obawiać się o sprawność waszej klimatyzacji.

Przeczytaj również