Chcesz kupić sobie nowy samochód? Mamy złe informacje! Będziesz musiał czekać prawie pół roku!

Chcesz kupić sobie nowy samochód? Mamy złe informacje! Będziesz musiał czekać prawie pół roku!

kupno samochodu diesel

Podaj dalej

Myślisz o zakupie nowego samochodu? Twój stary już nie daje rady i po prostu przyszła pora na wymianę auta? Nie ma problemu – w każdej chwili możesz udać się do salonu. Musisz jednak pamiętać, że aktualnie na nowy samochód będziesz musiał poczekać rekordowy czas. Aktualnie średni czas oczekiwania na odbiór nowego auta wynosi ponad 5 miesięcy! Masakra, nie?

Chcesz sobie kupić nowy samochód? Niestety, mamy złe informacje! Będziesz czekał pół roku?!

Wszystko dlatego, że aktualnie dealerzy mają spore problemy z zamówieniem niektórych modeli. Wszystko, a jakże przez pandemię koronawirusa, która pokrzyżowała plany w wielu branżach, w tym motoryzacyjnej. Pojazd czasami jest nawet wyprodukowany, ma numer VIN, jednak finalnie okazuje się, że przez brak jakiejś funkcji lub modułu nie jest w stanie wyjechać z fabryki.

Według informacji udostępnianych w mediach w pierwszym półroczu 2021 roku w naszym kraju zarejestrowano 243 tys. nowych pojazdów, co jest wynikiem wyższym o 35 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Kupując nowe auto trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Czas oczekiwania na ukochane auto to czasami nawet pięć miesięcy i nie wydaje się, aby coś miało się w tym aspekcie poprawić.

Czas oczekiwania na nowy samochód to jakaś kpina. Wszystko oczywiście przez koronawirusa

kupno sprzedaz samochod

Najkrótszy i najdłuższy czas oczekiwania na auto aktualnie wynosi między 2 a 8 miesiącami. Jest to spory rozstrzał, więc osoby niecierpliwe z pewnością nie będą z tego tytułu zadowolone. Niektóre modele są nawet wręcz praktycznie niedostępne i ich dostanie po prostu graniczy z cudem. Warto zatem dokładnie przemyśleć temat zakupu nowego samochodu, aby potem się po prostu nie rozczarować. Przyznawać się teraz – kto z was planuje zakup nowego auta i nasz artykuł mocno go zabolał? Przepraszamy, ale chyba lepiej znać prawdę i odpowiednio się nastawić… Po co komu rozczarowania…

Przeczytaj również