Chcesz kupić samochód używany? Musisz na to bardzo uważać, by się nie naciąć!

Chcesz kupić samochód używany? Musisz na to bardzo uważać, by się nie naciąć!

Chcesz kupić samochód używany? Musisz na to bardzo uważać, by się nie naciąć!

Podaj dalej

Z danych przedstawionych przez firmę CARFAX jednoznacznie wynika, że zakup samochodu używanego w naszym kraju wiąże się ze sporym ryzykiem. Niemal połowa samochodów, która została skontrolowana przez firmę ma na swoim koncie poważną szkodę lub brała udział w wypadku. Jak nie naciąć się przy zakupie auta używanego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule.

Chcesz kupić samochód używany? Musisz uważać na tego typu sytuacje, to bardzo ważne!

leasing na firmę polski ład zakup wykup samochód
fot. pixabay

Niemal połowa samochodów, dla których CARFAX dostarczył raport historii są samochodami uszkodzonymi lub powypadkowymi. Prognozy raczej w tym roku mają być podobne, co doskonale obrazuje skalę problemu. Nic dziwnego zatem, że wiele osób nie jest zainteresowanych kupnem aut używanych, głównie z powodu takiego stanu rzeczy.

„Mało który kraj importuje tyle pojazdów co Polska. Jak to często bywa, ilość nie idzie w parze z jakością” – komentuje Frank Brüggink, założyciel i dyrektor zarządzający CARFAX w Europie. Sześć na dziesięć importowanych pojazdów pochodzi z Niemiec, „Jednak bardzo często znajdują się one w końcowym stadium swojej żywotności” – kontynuuje Brüggink. Ponadto wiele używanych aut trafia do kraju bezpośrednio z USA. „W Europie używane samochody pochodzenia amerykańskiego cechują się najczęściej złym stanem technicznym. Stopień uszkodzeń pojazdów wzrasta tym bardziej, im dalej trafiają one na wschód” – wyjaśnia Frank Brüggink, cytowany przez serwis MotoFakty.

O czym trzeba pamiętać przy kupnie samochodu używanego? Wielu z nas ciągle to ignoruje

samochody zakup nowy

Warto zatem pamiętać, że przy zakupie auta używanego trzeba skontrolować numer VIN lub tablice rejestracyjne, które często są dostępne w ofercie. Jeśli te informacje nie są zawarte, możecie o nie poprosić sprzedawcę. Jeśli ten nie będzie chciał tego uczynić, jasnym stanie się, że próbuje on was oszukać lub coś po prostu ukryć przed dokonaniem zakupu. W takich przypadkach najlepiej odstąpić od transakcji i gdzie indziej poszukać samochodu marzeń. Jeśli dostaniecie już z kolei raport historii i pełną dokumentację, możecie ocenić rzeczywisty stan auta, co pomoże wam w dokonaniu trafnych zakupów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News