Chcesz kupić nowe opony? Musisz uważać na oszustów, którzy nie próżnują

Opony samochodowe wymieniamy dwa razy w roku. Mimo tego często zdarza się tak, że w ciągu roku musimy dokonać zakupu nowego ogumienia z powodu różnych czynników losowych. W takich sytuacjach trzeba uważać na grasujących oszustów, którzy nie przepuszczą żadnej okazji, aby wam dopiec. Proceder ten staje się coraz bardziej popularny, dlatego też warto mieć się na baczności. Jak dokładnie wygląda oszustwo na oponach i na co trzeba konkretnie uważać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

opony letnie zimowe
Podaj dalej

Chcesz kupić nowe opony samochodowe? Musisz uważać, aby nie paść ofiarą oszustów, których w internecie nie brakuje

opona opony zimowe letnie wymiana mandat
fot. pixabay

W przypadku chęci zakupu opon samochodowych w internecie, trzeba być bardzo ostrożnym. Polecamy dokonywanie zakupów tylko u renomowanych dostawców. Wielu z nas jednak widząc, że w danym serwisie opony, które go interesują są o wiele tańsze, niż w innych serwisach, decyduje się na zakup opon właśnie tam, chcąc zaoszczędzić. A to prosta droga do tego, aby zostać oszukanym, przed czym was stanowczo przestrzegamy, bowiem oszustów w internecie oczywiście nie brakuje, także w branży opon samochodowych. Musicie mieć zatem otwarte oczy dookoła głowy, by później nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.

Często dzieje się tak, że przy okazji wyboru mało renomowanego bądź totalnie nieznanego sklepu trafimy na oszustów. Po dokonaniu wyboru opon i opłacenia za nie pieniędzy, może się stać tak, że w ogóle tych opon na oczy nie ujrzymy, bowiem zostaniemy ofiarami oszustów. Proceder z oszukiwaniem jest znacznie widoczny przy oponach zimowych. I to nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, o czym przypomina serwis moto.pl. Centrum porad konsumenckich w Hamburgu przestrzega, że zimą pojawia się wiele serwisów, które sprzedaje „wirtualne opony” tylko po to, aby oszukać kupujących. O czym zatem pamiętać przy dokonywaniu zakupów przez internet? Poniżej dowiecie się, jakie sygnały powinny doprowadzić do zapalenia u was czerwonej lampki, jeśli chodzi o uczciwość danych sprzedających. To wcale nie takie trudne – pamiętajcie jednak o odpowiedniej koncentracji.

Odpowiedzialne zakupy to podstawa. Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania

opony letnie zimowe wymiana kiedy wymienić
Pixabay

W jaki sposób zatem sprawdzić, czy dany sklep jest legitny i można w nim spokojnie dokonać zakupu interesujących was opon? To całkiem łatwe, jeśli będziecie czujni i nie przeoczycie żadnych faktów dotyczących danych sklepów. Alarm powinien wam się zaświecić przede wszystkim w sytuacji, gdy nie jest możliwe dokonania płatności przy odbiorze lub na samej stronie nie będziecie w stanie znaleźć danych kontaktów do osób sprzedających. Jeśli tylko widnieje jakiś numer na stronie, warto pod niego zadzwonić, by niejako zweryfikować sprzedawcę. Jeśli na stronie nie ma numeru NIP, także powinna zapalić się wam lampka ostrzegawcza. Dodatkowo warto wpisać nazwę sklepu w wyszukiwarkę i sprawdzić opinie na temat danej placówki. To także pozwoli wam sprawdzić, czy nie macie do czynienia z firmą-wydmuszką, której zadaniem będzie tylko i wyłącznie oszukanie was na pieniądze. Pamiętajcie – ostrożność i zasada ograniczonego zaufania to podstawa przy zakupach internetowych.

Przeczytaj również