Ceny za nowe samochody w Polsce cały czas idą do góry. Ile trzeba zapłacić za nowe auto?

Ceny za nowe samochody w Polsce cały czas idą do góry. Ile trzeba zapłacić za nowe auto?

kupno uzywanego samochodu diesel

Podaj dalej

Z najnowszych danych wynika, że aktualnie wszyscy kierowcy, którzy myślą o zakupie samochodu, muszą głębiej sięgnąć do kieszeni. Według najnowszych informacji można bowiem wywnioskować, że średnia cena nowego auta w naszym kraju wynosi około 145 tysięcy złotych. Jakie samochody za tę kwotę można kupić? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

PILNE: Ceny nowych samochodów znowu idą do góry. Kierowcy muszą sięgać głęboko do kieszeni…

Instytut Badań Rynku Samochodowego Samar poinformował, że średnia ważona ceny sprzedaży nowych samochodów w naszym kraju wyniosła 143 837 zł. W porównaniu do lutego ubiegłego roku mamy tutaj wzrost prawie o 10 procent. Z informacji ekspertów wynika też, że w 2018 roku za nowe auto średnio płaciliśmy 100 tysięcy złotych, w związku z czym cena nowego samochodu wzrosła teraz w 4 lata praktycznie o 43 procent. Trzeba przyznać, że jest to spory wzrost, a w najbliższych latach może być tylko gorzej.

Serwis Interia sprawdził jakie nowe samochody w dzisiejszych czasach można kupić za cenę około 143 tysięcy złotych. Jednym z przykładów tego typu pojazdów jest Volkswagen GOlf 8 1.5 ETSI R-Line, który za taką cenę jest dostępny kupna. Ponadto kierowcy mogą też zainteresować się takimi pojazdami jak Citroen C5 Aircross z 2022 roku o mocy 130 KM i manualną 6-biegową skrzynią. W przeszłości jednak kierowcy mogli liczyć za taką cenę na nieco większe „rarytasy”.\

Kryzys samochodowy jest coraz większy. Kierowcy nie wiedzą co począć…

Kryzys samochodowy dał się jednak we znaki na wszystkich polach. Mowa tutaj nie tylko o cenach nowych samochodów, ale i używanych. Rynek samochodowy, ceny paliwa, jak i inne surowce cały czas rosną. W związku z czym trzeba teraz nasłuchiwać wieści o zażegnaniu kryzysu, ponieważ bieżąca sytuacja nie wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie w niedalekiej przyszłości miało się zmienić. Oczywiście, niebawem o wszystkim będziemy Państwa informować, jak tylko poznamy nowe wieści w tej sprawie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News