Ceny paliw na stacjach benzynowych cały czas idą w górę. Kiedy nastąpi koniec podwyżek? Znamy prognozy

Ceny paliw na stacjach benzynowych cały czas idą w górę. Kiedy nastąpi koniec podwyżek? Znamy prognozy

Podaj dalej

Informowaliśmy was, że w tym tygodniu ceny benzyny i diesla znacznie skoczyły do góry. Benzyna i olej napędowy kosztują teraz niemal tyle samo, czego byliśmy świadkami już w ubiegłych latach. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie ma szans na spadek ceny paliwa.

Ceny paliw – kiedy zmaleją?

Ceny Pb98 przekraczają już 5 złotych za litr, a wszystko to z powodu ogólnej tendencji zwyżkowej zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. W tym tygodniu zwyżki dotyczyły głównie oleju napędowego, który podrożał o 65 zł do poziomu 3834,80 zł za metr sześcienny. Zmiany dotyczące benzyny były niewielkie, bo mowa tutaj o wzroście rzędu 4 zł za metr sześcienny.

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się, że Ceny Pb98 będą wynosiły około 5,11 zl/litr. Benzyna 95-oktanowa będzie kosztowała około 4,80 zł za litr, natomiast średnia cena diesla również będzie na podobnym poziomie. W górę pójdą ceny autogazu, a średni koszt zakupu tego rodzaju paliwa będzie wynosił około 2,35 zł/l.

Czy nadejdą lepsze czasy?

tankowanie diesel paliwo

Wielu z was zapewne czeka na zniżki i pierwsze pozytywne informacje na temat cen w tym roku. Na to się jednak nie zanosi. Eksperci szacują, że zniżki paliwa mogą nastąpić dopiero w drugiej połowie roku. Teraz możemy spodziewać się lekkiej stabilizacji tych i tak wygórowanych kwot oraz delikatnych podwyżek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News