30 nowych fotoradarów na drogach za 162 mln złotych! Kierowco, sprawdź gdzie musisz uważać! [LISTA]

Dzisiaj ogłoszony został przetarg na zakup nowych fotoradarów, które mają czuwać nad najbardziej niebezpiecznymi skrzyżowaniami w naszym kraju. Łącznie pojawi się aż 30 nowych systemów monitorujących pojazdy!

Bezradność fotoradarów po brexicie
Podaj dalej

Fotoradary pojawią się w 18 miastach

zdjęcie z fotoradaru

Rzecznik Inspektoratu Transportu Drogowego – Monika Niżniak przyznała, że fotoradary pojawią się łącznie w 30 miejscach. Mają za zadanie chronić kierowców przed wypadkami na najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach. Mowa tutaj między innymi o skrzyżowaniach na al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego w Łodzi, czy też ul. Wolskiej i al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Zdaniem ITD są to miejsca szczególnie narażone na wypadki i kolizje.

Przy ocenie konieczności wprowadzenia fotoradarów ITD brało pod uwagę między innymi bliskość szkół, przejść dla pieszych czy transport zbiorowy. Aktualnie trwa procedura przetargowa na zakup i instalację nowych fotoradarów. Urządzenia będą miały za zadanie wykrywać wykroczenia takie jak jazda na czerwonym świetle czy nadmierna prędkość, dlatego kierowcy w tych miejscach będą musieli szczególnie uważać.

Cała inwestycja warta aż 162 miliony!

Równolegle przeprowadzany jest również przetarg na pojazdy z zamontowanymi urządzeniami do rejestracji prędkości. Flota CANARD ma zostać powiększona o 11 pojazdów, które będą przystosowane do pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Cała inwestycja kosztować będzie 162 miliony złotych! Bez wątpienia to gruba przesada!

Przeczytaj również