22 września warto zostawić samochód w garażu. Polacy mogą być z tego zadowoleni

22 września obowiązuje Europejski Dzień bez Samochodu, co jest nieodłącznym elementem Europejskiego Tygodnia Mobilności, który obowiązuje od 16 do 22 września. Jak to dokładnie będzie wyglądało w Polsce? Co grozi za poruszanie się w tym dniu samochodem po ulicach? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule, gdzie są wszelkie informacje w tym aspekcie.

nowe przepisy dla kierowców
Podaj dalej

22 września zakaz poruszania się samochodem po drogach w Polsce

kierowcy opłata przepisy
fot. freepik

22 września w Polsce obchodzony jest dzień bez samochodu, który niejako jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W założeniu ten tydzień ma promować w miastach korzystanie z alternatywnych do samochodów środków transportu, takich jak komunikacja miejska czy rowery. W naszym kraju 22 września w wielu polskich miastach kierowcy będą mogli podróżować komunikacją miejską za darmo. Warto jednak upewnić się wcześniej, gdzie taka promocja obowiązuje, bo nie wszystkie miasta biorą w niej udział.

„W Warszawie 22 września pojedziemy transportem zbiorowym za darmo. Dotyczy wszystkich linii autobusowych (również podmiejskich Lxx), tramwajowych oraz metra. Podobnie jak w stolicy, 22 września Kraków zaprosi, aby za darmo jeździć transportem zbiorowym. W Poznaniu, aby nie kupować biletu, trzeba będzie mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. Jeden dokument upoważnia do bezpłatnego podróżowania po mieście jednej osoby. W Łodzi, aby skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej wystarczy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Z właścicielem samochodu komunikacją miejską bez opłat może podróżować tyle osób, na ile zarejestrowany jest pojazd” – informuje serwis MotoFakty, dzięki czemu możecie łatwo zobaczyć, w których miastach jest dostępny darmowy transport komunikacją miejską z okazji 22 września.

Kto z was zamieni samochód na komunikację miejską? Dajcie nam znać w komentarzach!

samochody używane samochód używany cena koszty ceny
Freepik

Kto z was zamierza 22 września zrezygnować ze standardowej podróży samochodem do pracy i skorzystać z darmowej komunikacji? Czy może uważacie, że takie święto nie ma po prostu racji bytu? Dajcie nam znać w komentarzach – wasza opinia jest dla nas istotna na ten temat.

Przeczytaj również