Sirotkin chce decyzji Williamsa

Sirotkin chce decyzji Williamsa

73 interakcje
Sirotkin chce decyzji Williamsa

Podaj dalej

Wciąż nie wiadomo kto będzie drugim kierowcą w Williamsie w sezonie 2019. Głos w tej sprawie zabrał teraz Siergiej Sirotkin, który chce jasnej deklaracji od ekipy z Grove, ma bowiem nadzieję, że jego praca z tego roku nie zostanie zmarnowana.

Debiutancki sezon Sirotkina w Formule 1 nie należy do udanych. Rosyjski kierowca do tej pory zdobył zaledwie jeden punkt i tym samym zamyka klasyfikację kierowców F1. 23-latek wierzy jednak, że w kolejnym roku będzie spisywać się dużo lepiej.

Siergiej Sirotkin, Williams: W tej chwili, siedząc tutaj, chcę jasności. Bardzo nieprzyjemnie jest czytać najnowsze wiadomości i widzieć co się dzieje. Na szczęście kiedy siadam za kierownicę i ruszam do wyścigu, to wszystkie problemy znikają, a reszta świata przestaje istnieć.

Sirotkin w wywiadzie dla sport-express.ru wspomniał również, że nie jest zainteresowany rolą kierowcy rozwojowego Williamsa. To spowodowałoby bezpośrednią zamianę między nim a Kubicą.

Siergiej Sirotkin, Williams: W tej chwili, oczywiście, nie jestem na to gotowy. Powtarzałem wielokrotnie, że zainwestowałem znacznie więcej w tym sezonie niż ludzie myślą. Ostatnią rzeczą, której chcę, jest to, aby wyniki mojej pracy trafiły do ​​kogoś innego.

Williams podpisał już umowę z Georgem Russellem. Nie jest jednak jeszcze obsadzone drugie miejsce w bolidzie stajni z Grove. Wśród kandydatów wymienia się m.in. Roberta Kubicę, który do tej pory w brytyjskiej ekipie był kierowcą rezerwowym i rozwojowym. Decyzję stajni poznamy najprawdopodobniej w czwartek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News