Shakedown: Wymarzony początek Ostberga

Mads Ostberg, debiutujący w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata, dość sensacyjnie wygrał dzisiejszy odcinek testowy za kierownicą prywatnej Fiesty WRC zespołu Adapta Motorsport.

Dziś rozpoczęły się właściwe przygotowania do Rajdu Szwecji, a kierowcy z priorytetami P1, P2 i P3 jeździli od samego rana na 7,23-kilometrowym odcinku testowym Skalla.

Mads Ostberg, który dopiero pierwszy raz wsiadł do samochodu WRC w specyfikacji 2017 w ubiegłym tygodniu, pokonał Craiga Breena (C3 WRC) o 0,1 sekundy. Czołową trójkę uzupełnił wracający do rywalizacji po tragicznym w skutkach wypadku w Monte-Carlo Hayden Paddon. Nowozelandczyk stracił do Ostberga 0,5 sekundy.

Tuż za wirtualnym podium uplasował się Kris Meeke, a strata kierowcy Citroena wyniosła wciąż niewielkie 0,6 sekundy. Miejsca 5 i 6 przypadły kolejnym zawodnikom Hyundaia, odpowiednio Daniemu Sordo i Thierry’emu Neuville’owi.

Na siódmej i ósmej lokacie sklasyfikowani zostali jadący Fiestą WRC Elfyn Evans oraz Ott Tanak, a czołową dziesiątkę zamknęli Stephane Lefebvre, jadący zeszłorocznym DS3 WRC oraz Jari-Matti Latvala.

Sebastien Ogier ukończył odcinek testowy na odległej 16. pozycji.