Shakedown Sardynii dla Sordo

Za nami pierwszy sprawdzian podczas tegorocznego Rajdu Sardynii – 7. rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Zawodnicy mierzyli się dziś od samego rana z odcinkiem testowym Olmedo. Zdecydowanie najlepiej z całego grona poradzili sobie kierowcy Hyundai Motorsport.

Pierwsze sześć pozycji to komplet zawodników w i20 Coupe WRC, uzupełnionych przez 3. Jariego-Matti Latvalę, 4. Esapekkę Lappiego oraz 5. Andreasa Mikkelsena. Na pierwszym miejscu dojechał Dani Sordo, zaś zaledwie 0,2 s. stracił do niego Thierry Neuville. Na 6. ukończył dojechał Hayden Paddon.

Tuż za wymienionymi zawodnikami, na 7. miejscu uplasował się Kris Meeke, który zaledwie o 0,1 s. pokonał tutaj Sebastiena Ogiera. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Juho Hanninen oraz Mads Ostberg.

Najwięcej przejazdów zaliczył Andreas Mikkelsen, który pokonał trasę aż 7-krotnie. Shakedownu do udanych nie zaliczy Martin Prokop, który miał wypadek.