Shakedown dla Neuville’a

Shakedown dla Neuville’a

Podaj dalej

Za nami odcinek testowy Rajdu Niemiec. Najlepiej tuż przed rozpoczęciem 10. rundy Rajdowych Mistrzostw Świata poradził sobie Thierry Neuville. Na drugim miejscu zakończył bliski przyjaciel Belga – Andreas Mikkelsen. Podium uzupełnił Sebastien Ogier.

W przypadku najlepszych ośmiu zawodników na próbie Eiweiler najlepszy był pierwszy przejazd. Wtedy droga była jeszcze stosunkowo czysta. Test miał długość równą 4,09km. Podczas najlepszego przejazdu Neuville’a zegar zatrzymał się na wyniku 2:25,8.

Bardzo pozytywnie sprawy wyglądają w końcu w zespole Citroen Racing – Andreas Mikkelsen był drugi, Kris Meeke czwarty, Craig Breen piąty. Czy to tylko przebłysk, czy oznaka lepszych dni dla francuskiej ekipy? A może to bezcenne doświadczenie i rady Sebastiena Loeba? Przekonamy się już wkrótce.

Najlepszym zawodnikiem Toyoty był Jari-Matti Latvala, którego czas pozwolił na zajęcie 6. miejsca. Tuż za nim dojechał Juho Hanninen, zwycięzca Rajdu Finlandii Esapekka Lappi zakończył na 12. pozycji.

W WRC 2 najlepiej poradził sobie Pontus Tidemand, tuż za nim ukończyli Gus Greensmith i Eric Camilli. Zaskakująco dużo stracili Jan Kopecky oraz Teemu Suninen. Czech jest asfaltowym specjalistą, Fin ma za sobą kapitalny debiut w samochodzie klasy WRC. Może ich pora przyjdzie dopiero na prawdziwych oesach. Jedyny Polak w stawce rajdu Łukasz Pieniążek zajął miejsce 11.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News