Serafin i Litwinowicz najszybsi w Q2

Serafin i Litwinowicz najszybsi w Q2

Podaj dalej

Kamil Serafin utrzymuje dobre tempo w drugim segmencie kwalifikacji KIA Lotos Race na torze Red Bull Ring i kończy tę sesję na pierwszym miejscu. Damian Litwinowicz odnotował dokładnie taki sam czas, jednak Serafin przejechał swoje najszybsze kółko już na samym początku sesji.

fot. KIA
fot. KIA

Drugi segment kwalifikacji został opóźniony przez wydłużony wyścig wcześniejszej serii, dlatego kierowcy rozpoczęli walkę o awans do Q3 dopiero o godzinie 10:30. Nad austriackim obiektem panuje cały czas zmienna pogoda, jednak delikatne opady deszczu pojawiły się dopiero po wywieszeniu flagi w biało-czarną szachownicę.

Serafin przejechał drugie pomiarowe okrążenie z czasem 2:08.168, a Damian Litwinowicz powtórzył jego wyczyn okrążenie później. Max Zschuppe finiszował trzeci ze stratą 0,096 sekundy.

Tuż za wirtualnym podium znaleźli się Karol Urbaniak, Jan Antoszewski oraz Bartosz Paziewski. Warto jednak zaznaczyć jak wyrównana jest tegoroczna stawka KIA Lotos Race, bowiem pierwsza dziesiątka zawodników zmieściła się w różnicy w wysokości 0,748 sekundy. Czołową siódemkę dzieliło tylko 0,288 sekundy!

W trzeciej części kwalifikacji zaplanowanej na godzinę 13:50 na pewno nie zobaczymy już Marcina Ganowskiego, Katarzyny Sakowskiej, Aleksandra Olejniczaka i Piotra Humańskiego. Ci zawodnicy nie zmieścili się w czołowej dziesiątce.

 

Wyniki Q2
Wyniki Q2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News