Sebastian Vettel może zakończyć karierę. "Nie wygra tytułu z Ferrari"

Sebastian Vettel może zakończyć karierę. "Nie wygra tytułu z Ferrari"

vettel 46

Podaj dalej

Sebastian Vettel przeżywa obecnie gorszy okres w swojej karierze. Sytuacja Niemca w Ferrari jest na tyle skomplikowana, że w padoku pojawiły się plotki, jakoby Niemiec brał pod uwagę przejście na sportową emeryturę wraz z końcem tego sezonu. 31-latek ma sobie zdawać sprawę z tego, że wywalczenie tytułu dla stajni z Maranello.

Obecny kontrakt Sebastiana Vettela wiąże go z Ferrari do końca sezonu 2020. Niemiec ma nadzieję, że nawiąże do osiągnięć swojego idola Michaela Schumachera, którego gwiazda rozbłysła w F1 właśnie w Ferrari.

4-krotny mistrz świata chciałby zdobyć dla Scuderii chociaż jedno mistrzostwo, ale perspektywa ta wydaje się być coraz bardziej odległa. Vettel doskonale zdaje sobie z tego sprawę i podobno rozważa zakończenie kariery. Taką informację przekazał dziennikarz Joe Saward z „Motorsport Week”.

Joe Saward: Po wygraniu czterech tytułów z Red Bullem w latach 2010-2013, próbował przywrócić chwałę Ferrari, ale popełnił kilka błędów, a teraz znajduje się pod presją młodszego Charlesa Leclerca. Może zrobić tak jak Nico. Pod pewnymi względami ten wybór byłby podobny. Po wyszarpaniu Hamiltonowi mistrzostwa świata w 2016 roku, Rosberg zdawał sobie sprawę z tego, że nie odniesie już takiego sukcesu w F1 .

Dziennikarz wymienił też nazwiska kilku kierowców, którzy mogliby zastąpić Vettela w Ferrari. Są to Sergio Perez, Kevin Magnussen, Romain Grosjean oraz Valtteri Bottas.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News