SEAT Leon Eurocup w Toskanii!

Nowe miejsce na mapie SEAT Leon Eurocup, włoski tor Mugello przywita uczestników wyścigów już w najbliższy weekend, 16-17 lipca.

Wydarzenie zapowiada się emocjonująco – gorącą atmosferę rywalizacji z pewnością podgrzeje toskańskie słońce. Kto na półmetku cyklu wyścigów sięgnie po pierwsze miejsce w klasyfikacji?

Tor Mugello usytuowany w sercu Toskanii, niemal 40 km od Florencji, doskonale wpisuje się w lokalny krajobraz. Jego historia sięga 1914 roku, jednak dopiero 60 lat później przyjął formę znaną z wyścigów Formuły 1. Obecnie tor Mugello ma 5 245 m. Na kierowców czeka 15 zakrętów, a pomiędzy nimi możliwość rozpędzenia się nawet do 300 km/h. Niepobity dotąd rekord toru, od 2004 roku należy do Rubensa Barrichello. Brazylijski kierowca potrzebował zaledwie 1:18,524 sekundy na jego pokonanie.

Po imponującym weekendzie na legendarnym torze Paul Ricard na szczycie tabeli wyników uplasował się Niels Langeveld. Holenderski zawodnik stanął na podium już 3 razy, odniósł 3 zwycięstwa i zdobył 2 pole position. To gracz, który zasmakował w wygranej, a jego konkurentom na pewno nie będzie łatwo go pokonać. Czy włoski tor będzie dla niego szczęśliwy? Przekonamy się w weekend. Finałowe okrążenia tradycyjnie poprzedzi sesja treningowa. Zapraszamy na wielki festiwal motoryzacyjnych emocji napędzany przez ryk silnika SEAT-a Leona!