Samochody WRC obecnej generacji pojawią się na legendarnym rajdzie

Nie trzeba było długo czekać, aby po dopuszczeniu do startu współczesnych aut WRC w mistrzostwach Francji, ktoś wpadł na kolejny pomysł jak przyciągnąć do siebie załogi królewskiej kategorii.

Samochody WRC obecnej generacji pojawią się na legendarnym rajdzie
Podaj dalej

Blisko 400-konne WRC z rozbudowaną aerodynamiką były do niedawna w zasadzie zarezerwowane tylko dla rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Organizatorzy kultowego belgijskiego Rajdu Ypres (27-29 czerwca) rozegrają jednak w ramach imprezy „Ypres Rally Masters”. Do udziału w YRM będzie zaproszonych 15 załóg.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym w nowych samochodach WRC. Nie podano jeszcze o kogo chodzi, ale nie trudno zgadnąć, że będą to zapewne belgijscy kandydaci na mistrzów świata, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Obecni liderzy punktacji Rajdowych Mistrzostw Świata zaprezentują zapewne Hyundai i20 Coupe WRC.

Komunikat mówi o współczesnych „wurcach” w liczbie mnogiej, więc być może w tym gronie znajdzie się ktoś jeszcze. Wśród 15-tki YRM znajdę się też historycznego rajdówki, zwłaszcza youngtimery z Toyotą Celicą GT-Four, Subaru Imprezą 555 czy Peugeotem 306 Maxi na czele. Załogi YRM nie przejadą całego dystansu rajdu. Zmierzą się na 143 km oesowych w piątek i sobotę.

Przeczytaj również